13.11.2019 10:16

Sharon Stone odtworzyła kultową scenę z "Nagiego Instynktu". Tym razem przed liczną publicznością

Rola w "Nagim Instynkcie" to najbardziej rozpoznawalny występ w karierze Sharon Stone. Teraz aktorka odtworzyła przed publicznością ikoniczną scenę z filmu.

Foto: kadr z filmu "Nagi Instynkt"/ Carolco Pictures
Foto: kadr z filmu "Nagi Instynkt"/ Carolco Pictures

Rola Catherine Tramell w "Nagim Instynkcie" stanowiła przełomowy moment w karierze Sharon Stone. Dzięki występowi w filmie Paula Verhoevena, młodziutka wówczas aktorka na stałe zapisała się w popkulturze jako zniewalająca femme fatale. Teraz, 27 lat po premierze, 61-letnia Sharon odtworzyła ikoniczną scenę z filmu. Tym razem zrobiła to jednak na scenie, przed liczną publicznością.

Sharon Stone odtworzyła kultową scenę z "Nagiego Instynktu"

Na początku listopada odbyła się gala GQ, podczas której Sharon Stone odebrała nagrodę Kobiety Roku. Prawdziwa ikona i jedna z najpopularniejszych aktorek świata w swojej poruszającej mowie opowiedziała o tym, jaki wpływ miała na nią scena, która przyniosła jej sławę.

Sharon Stone wyśmiała dziennikarza, który zapytał ją, czy była kiedyś molestowana
Sharon Stone wyśmiała dziennikarza, który zapytał ją, czy była kiedyś molestowana
Przeczytaj także Sharon Stone wyśmiała dziennikarza, który zapytał ją, czy była kiedyś molestowana

W "Nagim Instynkcie" Paula Verhoevena Sharon wystąpiła w scenie, kiedy jej bohaterka przesłuchiwana jest przez policję. Catherine Tramell siedzi wówczas na krześle, paląc papierosa. W pewnej chwili zmienia pozycję, odsłaniając tym samym okolice krocza. Przepełnione erotyzmem ujęcie wzbudziło olbrzymie kontrowersje i przeszło do legendy kina. Sama aktorka przyznała jednak, że przez lata źle czuła się z wizerunkiem, jaki przyniósł jej słynny występ.

"

Lata temu siedziałam na krześle na planie, a reżyser powiedział do mnie: "Mogłabyś oddać mi swoje majtki? Widać je, a w scenie nie powinnaś mieć ich na sobie. My jednak nic nie zobaczymy". Odparłam: "Jasne". Nie wiedziałam wtedy, że ten moment zmieni moje życie. [...] Dziękuję, że wybraliście mnie na Kobietę Roku, był bowiem czas, gdy czułam, że jestem wyłącznie jednym wielkim żartem. "

Marilyn Manson
Marilyn Manson
Przeczytaj także Marilyn Manson i Sharon Stone wystąpią w kontynuacji "Młodego papieża" na HBO

W trakcie przemowy aktorka poprosiła o krzesło i zachęciła zebranych, by wspólnie z nią odtworzyli ikoniczną - i jakże dla niej ważną - scenę. Na widowni znajdował się wówczas między innymi 19-letni syn Sharon, Roan Bronstein.

Zobacz też: 25 najlepszych thrillerów w historii kina. Wśród nich "Psychoza" i "Siedem"

Tagi: Film News Sharon Stone thriller