"Shazam!" - czy w filmie jest scena po napisach?

Kamil Kacperski
29.03.2019 20:17
"Shazam!" - czy w filmie jest scena po napisach? Fot. materiały prasowe

"Shazam!" trafił do kin 5 kwietnia 2019 roku i z miejsca stał się hitem dla DC. Ale czy warto zostawać w kinie na napisach końcowych? Czy w filmie są sceny po napisach? UWAGA! W tekście są spoilery dotyczące "Shazama!".

"Shazam!" opowiada o przygodach Billy'ego Batsona, 14-letniego chłopca, który pragnie odnaleźć swoją zaginioną matkę. Jednak w wyniku kilku nieprzewidzianych komplikacji, nastolatek... staje się dorosłym superbohaterem. Jego nowymi mocami zaczyna się interesować doktor Thaddeus Sivana, który postanawia mu je odebrać. To sprawia, że Billy musi bronić nie tylko siebie, ale także swoich przyjaciół.

Shazam! - sceny po napisach

Tak w dużym skrócie możemy przedstawić zarys fabuły "Shazama!". W dalszej części tekstu znajdą się spoilery, dlatego jeśli nie chcecie zepsuć sobie przyjemności z oglądania filmu, to na pytanie postawione w tytule tego tekstu możemy odpowiedzieć krótko: tak, są nawet dwie sceny - jedna z nich jest w trakcie napisów, druga zaraz po nich. Jeżeli siedzicie jeszcze na sali kinowej, to zalecamy wyłączenie telefonu i poczekanie kilka minut na kolejne fragmenty produkcji. Natomiast jeśli chcecie się dowiedzieć, o co chodziło w scenach po napisach, to trafiliście w dobre miejsce. 

Przeczytaj także

Uwaga! Spoilery dotyczące Shazama!

Thaddeus Sivana został pokonany w sprytny sposób przez Marvel Family, czyli superbohaterską wersję rodzinki Billy'ego. Sam doktor bez mocy Siedmiu Grzechów Głównych był bezradny, w związku z czym Sivana został zamknięty w zwykłym więzieniu przeznaczonym dla nie-czarodziejów. Tam odnajduje go gadająca gąsienica, która naśmiewa się z jego prymitywnego podejścia do magii i oznajmia mu, że prawdziwa potęga nie jest jedynie zaklęta w przedmiotach, ale można czerpać ją na wiele sposobów. Po krótkiej rozmowie mówiący zwierzak zaczyna się demonicznie śmiać, a scena kończy się nagłym cięciem. 

Ten śmieszny gadający stwór nazywa się Mister Mind i w komiksach włada grupą przestępców zwaną Monster Society of Evil (w wolnym tłumaczeniu na polski: "Potworna Grupa Zła"). Sam Mind jest potężnym telepatą, który posiada również różne moce związane z tym, że jest insektem - potrafi więc zamienić w kokon dorosłego człowieka w przeciągu dosłownie kilku sekund. Warto zaznaczyć, że Mister Mind nie jest pochodzi z Ziemi. Jest kosmicznym owadem, który potrafi żyć przez całe milenia, dlatego wciąż pozostaje w fazie larwalnej. 

Mr_Mind Fot. foto: DC Comics

Pojawienie się Mister Minda oznacza zapewne, że jeżeli twórcy postanowią przygotować kontynuację "Shazama!" to pojawi się w niej własnie Mister Mind i Monster Society of Evil. Warto zaznaczyć, że Doktor Sivana należy do stowarzyszenia w praktycznie każdej wersji tej grupy, więc prawdopodobnie ponownie zobaczymy Marka Stronga na ekranach kin.

Shazam - opis 2. sceny po napisach

Druga scena po napisach nie ma za dużo wspólnego z fabułą filmu i przyszłością Shazama - jest jedynie humorystycznym akcentem na koniec produkcji. W niej widzimy jak Billy (jako Shazam) stara się porozmawiać z rybą. Niestety, okazuje się, że podwodny zwierzak nie jest za bardzo rozmowny. Cała sytuacja mocno bawi nastolatka, który określa moc porozumiewania się z rybami "głupią". Freddy uświadamia go jednak, że dzięki temu, mógłby zgromadzić wielomiliardową armię podwodnych stworzeń, pokazując przy okazji na swoją koszulkę z logo Aquamana. Batson pozostaje niewzruszony i wciąż podtrzymuje, że jest to "idiotyczna moc". 

"Shazam!" trafił do kin 5 kwietnia 2019 roku i spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony fanów i recenzentów. Na razie nie ma planów dotyczących kontynuacji filmu DC.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.