05.03.2019 09:05

"Shazam!" doczekał się nowego zwiastuna. DC nareszcie przypomniało sobie o humorze

Twórcy nareszcie podzielili się nowym zwiastunem "Shazama!", czyli nadchodzącego filmu należącego do kinowego uniwersum DC. Zobaczcie zapowiedź produkcji opowiadającej o oryginalnym Kapitanie Marvelu. 

Shazam!
foto: kadr z wideo

Na miesiąc przed premierą produkcji, Warner Bros. postanowiło nareszcie pokazać drugi pełnoprawny zwiastun "Shazama!". Film opowie nam historię nastoletniego Billy'ego Batsona (Asher Angel), który w wyniku spotkania z prastarym czarodziejem (Djimon Hounsou) staje się superbohaterem o imieniu Shazam (Zachary Levi). Wymawiając to słowo, Billy przemienia się w potężnego herosa o mądrości Salomona, sile Herkulesa, wytrzymałości Atlasa, mocy piorunów Zeusa, odwadze Achillesa oraz szybkości Mercury'ego. 

Shazam! - nowy zwiastun

Jeśli chodzi zaś o sam zwiastun, to wygląda na to, że "Shazam!" będzie raczej standardowym superbohaterskim origin story. Widzimy, jak bohater testuje swoje możliwości, poznajemy głównego wroga, którym jest Dr Sivana (Mark Strong), ratuje ludzi, a także rzuca w przeciwników... lalką Batmana, która mówi: "I'm Batman". Zobaczcie sami:

Niewątpliwie w ucho może również wpaść ścieżka dźwiękowa - oprócz słyszanego w poprzednich zwiastunach remiksu utworu "Humble" Kendricka Lamara, ważną częścią zwiastuna jest piosenka "My Name Is" w wykonaniu Eminema. Ta służyła raperowi jako wizytówka na początku jego kariery. Tym samym dla Shazama ma być właśnie nadchodzący film.

Zachary Levi w Thor: Mroczny świat
Zachary Levi w Thor: Mroczny świat
Przeczytaj także Czy wiesz, że: Shazam wystąpił w dwóch częściach "Thora"

Shazam! - kiedy premiera?

W obsadzie oprócz wspomnianego Leviego, Stronga, Angela i Hounsou zobaczymy również Jacka Dylana Grazera w roli Freddy'ego (najlepszy przyjaciel Shazama/Billy'ego), a także Grace Fulton, Faithe Herman, Iana Chena oraz Jovana Armanda w rolach przybranego rodzeństwa Billy'ego. Reżyserem "Shazama!" jest David F. Sandberg, twórca filmu "Anabelle: Narodziny zła". 

Zobacz także: >> Poznajemy wroga Shazama w nowym zwiastunie filmu <<

Na szczęście fani DC nie będą musieli już długo czekać na to, by zobaczyć film. Jak wspomnieliśmy, zwiastun zadebiutował na miesiąc przed premierą "Shazama!" - ta odbędzie się już 5 kwietnia 2019 roku. 

Kamil Kacperski