21.01.2019 08:45

"Shazam!" doczekał się zwiastuna, który prezentuje jego wroga

W niedziele 20 stycznia 2019 roku Warner Bros. opublikowało nowy zwiastun teaserowy "Shazama!", czyli nadchodzącej opowieści o dzieciaku, który staje się herosem.

"Shazam!" doczekał się zwiastuna, który prezentuje jego wroga
foto: kadr z wideo

Pierwszy zwiastun "Shazama!" został pokazany podczas Comic-Conu w San Diego, na którym mieliśmy również okazję zobaczyć trailer "Aquamana". Obydwie zapowiedzi spotkały się z dobrym przyjęciem ze strony fanów, którzy dali twórcom kredyt zaufania. Opłaciło się, ponieważ "Aquaman" z miejsca wskoczył do topu najlepszych filmów DC, zarobił również ponad miliard dolarów w światowym box-offisie. Czy podobny sukces spotka "Shazama!"?

Wnioskując po komentarzach pod zwiastunami i reakcji ludzi na Twitterze, wygląda na to, że tak - fani są podekscytowani perspektywą zobaczenia filmu o dzieciaku, który zdobywa supermoce. Kolejny teaser "Shazama!" tylko zaostrzył apetyty, ponieważ zaprezentował nam fragmenty pojedynków ze złoczyńcą, Doktorem Sivaną, a także kolejne niewinne żarciki i kreatywne użycie efektów specjalnych. Zobaczcie sami:

Shazam! - 2. zwiastun

Zwłaszcza jeden fragment produkcji przypadł fanom do gustu - jest nim nawiązanie do "Człowieka ze stali", objawiające się przez fragment bójki między Sivaną a Shazamem, który wizualnie przypomina walkę Supermana z generałem Zoddem. Obydwie postaci również wymieniają ciosy w powietrzu. Ciekawe, czy reżyser "Shazama!", David F. Sandberg również inspirował się anime podczas tworzenia tej sekwencji?

Oprócz tego, nowa zapowiedź "Shazama!" prezentuje nam kolejne fragmenty komediowe filmu, takie jak próba kupienia piwa przez Billy'ego w postaci Shazama, czy rozmowa z agentką handlującą nieruchomościami, kiedy to główny bohater i jego pomocnik, Freddy, próbują znaleźć dla siebie jakieś "gniazdo". Jak sami mówią, najlepiej gdyby był to zamek na szczycie klifu, pod którym znajdowałby się zbiornik wodny, co spotyka się z dość chłodną reakcją ze strony agentki.

Shazam! - kiedy premiera?

Według plotek, wideo jest jedynie przedsmakiem pełnoprawnego zwiastuna "Shazama!", który miałby się pojawić w sieci jeszcze przed Superbowl (3 lutego 2019 roku). Nie jest to jednak potwierdzona informacja. Znamy za to na pewno datę premiery "Shazama!", który trafi do kin już 5 kwietnia 2019 roku, na kilka tygodni przed "Avengers: Endgame". 

Kamil Kacperski
Tagi: Zwiastuny Shazam- DC Comics