"Shazam!" to najlepszy film DC od czasów "Mrocznego rycerza"? W sieci pojawiły się recenzje

Kamil Kacperski
24.03.2019 11:55
"Shazam!" to najlepszy film DC od czasów "Mrocznego rycerza"? W sieci pojawiły się recenzje Fot. kadr z filmu Shazam!

Na dwa tygodnie przed premierą "Shazama!" w sieci pojawiły się recenzje produkcji DC. Dla niektórych sporym zaskoczeniem może być fakt, że film nie jest krytykowany. Zobaczcie, co do powiedzenia mają zagraniczni recenzenci. 

"Shazam!" to nadchodząca produkcja z DCEU, czyli domu Batmana i Supermana. Głównym bohaterem jest 14-letni Billy Batson (Asher Angel), który dzięki mocom czarodzieja (Dijmon Hounsou) potrafi zamienić się w tytułowego bohatera, Shazama (Zachary Levi). W nauce o bohaterstwie pomaga mu jego przyszywany brat, Freddy (Jack Dylan Grazer). Szybko okazuje się, że wraz z ogromną potęgą, przychodzi ogromna odpowiedzialność - na drodze Shazama staje bowiem Thaddeus Sivana (Mark Strong), który pragnie odebrać Billy'emu jego moce.

Shazam! - przegląd ocen

Okazuje się jednak, że ten dość standardowy opis fabuły, zostaje kompletnie wywrócony do góry nogami w filmie Davida F. Sandberga. Według zagranicznych recenzentów, "Shazam!" jest bowiem komediowym filmem familijnym, w którym zamieszczono jedynie elementy kina komiksowego. W opiniach krytyków możemy przeczytać, że produkcja ma "ogromne serce", mnóstwo humoru i zabawnych żarcików, naśmiewa się ze standardowych motywów kina superbohaterskiego niczym "Deadpool" (aczkolwiek w sposób zdecydowanie bardziej przyjazny dla dzieciaków), ale nie zapomina też o dobrych scenach akcji i kilku bardziej podniosłych momentach.

Przeczytaj także

To wszystko powoduje, że film zdobywa naprawdę dobre oceny ze strony krytyków. Zaledwie kilka godzin po zniesieniu embargo na recenzje, "Shazam!" może się cieszyć się z wyniku 93% na Rotten Tomatoes (stan na godziny poranne 24 marca 2019 roku). Z 46 zebranych dotychczas recenzji tylko 3 są negatywne - te krytykowały nadmierną ilość przemocy w filmie dla dzieci, niewykorzystany potencjał, a w jednej z nich możemy przeczytać,że film nie powinien w ogóle powstać. Pozostałe 43 osoby znalazły jednak na tyle dużo dobrych rzeczy w filmie, by ocenić "Shazama!" pozytywnie. Oto kilka przykładów.

Scott Menzel z We Live Entertainment:

Niewiarygodnie zabawny i pełen ekscytacji od początku do końca. "Shazam!" jest jednym z tych filmów, którzy przypomina nam, czemu chodzimy do kina.

Ocena: 9/10

James Mottam z South China Morning Post:

Niewinna natura tego filmu sprawia, że jest czarujący i przyjemny.

Ocena: 3,5/5

Grace Randolph z Beyond the Trailer:

"Shazam!" przypomina "Gremliny", balansując na granicy filmu dla dzieci i horroru w bardzo ekscytujący oraz zabawny sposób. Złoczyńca Marka Stronga jest (zaskakująco) najlepszą postacią filmu.

Alonso Duralde z The Wrap:

Film przypomina oryginalne komiksy, czyli połączenie heroizmu z kompletnie absurdalnym knuciem złoczyńcy, przenosząc klimat z 1940 roku do czasów współczesnych z dużym smakiem i wyczuciem.

Susana Polo z Polygon:

David F. Sandberg przygotował dla nas wspaniałą, dziecinną fantazję, w której superbohaterowie to wielkie kulki pełne szczęścia i zadowolenia z życia.

Rafer Guzman z Newsday:

Naprawdę dobre antidotum dla przygnębiającego uniwersum DC, "Shazam!" to pozytywny film superbohaterski, który jest młody duchem.

Lindsay Bahr z Associated Press:

"Shazam!" jest po prostu gromem z jasnego nieba, który jest warty waszego czasu i pieniędzy.

Ocena: 3,5/4

Chris Nashawaty z Enteratainment Weekly:

Kiedy tylko na ekranie pojawia się Levi, który zachwyca się budową swojego ciała i jest zaskoczony swoimi umiejętnościami, ten film staje się świetny.

Ocena: 4/5

Matt Maytum z Total Film: 

Jednym słowem? Magia.

Ocena: 4/5

Shazam! - data premiery

"Shazam!" trafi do kin już 5 kwietnia 2019 roku. W filmie występują: Zachary Levi, Asher Angel, Jack Dylan Grazer, Mark Strong i Dijmon Hounsou. Reżyserem produkcji jest David F. Sandberg.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.