27.08.2018 12:38

„Sherlock Holmes 3”: Jude Law ujawnił pierwsze szczegóły nadchodzącego filmu

Kiedy będzie toczyła się akcja „Sherlocka Holmesa 3” z Robertem Downeyem Jr. i Judem Law? O jakich wydarzeniach opowie 3. część serii? Filmowy Dr Watson zdradził pierwsze szczegóły nowej produkcji.

Jude Law Dr Watson
foto: materiały promocyjne filmu "Sherlock Holmes: Gra Cieni"

W kwietniu 2018 realizacja „Sherlocka Holmesa 3” została potwierdzona przez producenta filmu, Joela Silvera, po tym jak Robert Downey Jr. publicznie zapowiedział swój udział w kolejnej części serii. Na powrót do roli z „Sherlocka Holmesa” i „Sherolocka Holmesa: Gry Cieni” zgodził się także Jude Law, filmowy Dr Watson, który już teraz zdradził pierwsze szczegóły dotyczące nowej produkcji.

O czym będzie „Sherlock Holmes 3”?

Podczas rozmowy z magazynem EW, która przede wszystkim dotyczyła roli młodego Dumbledore’a w „Fantastycznych zwierzętach 2”, Jude Law został zapytany również o inny nadchodzący projekt – „Sherlocka Holmesa 3”. Choć zdjęcia do filmu mają rozpocząć się dopiero w 2019 roku, aktor zdaje się być dobrze poinformowany w kwestii jego fabuły. Jak powiedział:

"

Mamy nadzieję popchnąć tę historię do przodu. Jak zawsze, istotą opowieści będzie ich współuzależnienie. A jako, że minęło parę ładnych lat, odkąd widzieliśmy ich po raz ostatni, pobawimy się faktem, że oni również nie widzieli się przez długi czas. "

Jak wynika z wypowiedzi gwiazdora, nie tylko fani duetu Holmes/Watson z serii Guya Ritchiego, ale też sami bohaterowie, czekali na ich ponowne spotkanie, które nastąpi po niemal 10 latach. Jak bardzo zmienili się przez ten czas? Czy będą w stanie współpracować po tak długiej przerwie? Jeśli słowa Jude’a Law się sprawdzą, odpowiedzi na te pytania będą istotą ich relacji w „Sherlocku Holmesie 3”.

Sherlock i Watson

Jude Law ponownie jako Dr Watson

Robert Downey Jr. i Jude Law to najbardziej rozpoznawani przez współczesnych widzów odtwórcy ról Sherlocka Holmesa i Dr Watsona. Popularnością ustępują jedynie Benedictowi Cumberbatchowi i Martinowi Freemanowi z serialu „Sherlock”.

Law, który słynie przede wszystkim ze swoim dramatycznych ról w poważnych produkcjach, jak „Bliżej”, „Wróg u bram”, „Utalentowany Pan Ripley”, „Gattaca: szok przyszłości” czy „A.I. Sztuczna Inteligencja”, ostatnio nie stroni od popularnych serii produkowanych dla publiczności masowej. Idąc w ślady Roberta Downeya Jr., dołączył do grona gwiazd MCU jako Mar-Vell, stał się również częścią świata Harry’ego Pottera jako młody Albus Dumbledore’a.  Dr Watsona w „Sherlocku Holmesie 3” będzie grał po raz trzeci. Wcześniej wcielił się w niego w obydwu odsłonach serii – w „Sherlocku Holmesie” z 2009 roku i sequelu z roku 2011.

„Sherlock Holmes 3” – Kiedy premiera?

Choć Jude Law opowiada już o fabule filmu, a Robert Downey Jr. ogłasza przygotowania do roli,  rozpoczęcie zdjęć planowane jest dopiero na 2019 rok. Wciąż nie wiadomo niestety, czy Guy Ritchie powróci w roli reżysera. „Sherlock Holmes 3” ma trafić na ekrany na Boże Narodzenie 2020 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: News Jude Law Sherlock Holmes