„Sherlock Holmes 3”: Jude Law ujawnił pierwsze szczegóły nadchodzącego filmu

Natalia Hluzow
27.08.2018 12:38
Jude Law Dr Watson|undefined Fot. materiały promocyjne filmu "Sherlock Holmes: Gra Cieni"

Kiedy będzie toczyła się akcja „Sherlocka Holmesa 3” z Robertem Downeyem Jr. i Judem Law? O jakich wydarzeniach opowie 3. część serii? Filmowy Dr Watson zdradził pierwsze szczegóły nowej produkcji.

W kwietniu 2018 realizacja „Sherlocka Holmesa 3” została potwierdzona przez producenta filmu, Joela Silvera, po tym jak Robert Downey Jr. publicznie zapowiedział swój udział w kolejnej części serii. Na powrót do roli z „Sherlocka Holmesa” i „Sherolocka Holmesa: Gry Cieni” zgodził się także Jude Law, filmowy Dr Watson, który już teraz zdradził pierwsze szczegóły dotyczące nowej produkcji.

O czym będzie „Sherlock Holmes 3”?

Podczas rozmowy z magazynem EW, która przede wszystkim dotyczyła roli młodego Dumbledore’a w „Fantastycznych zwierzętach 2”, Jude Law został zapytany również o inny nadchodzący projekt – „Sherlocka Holmesa 3”. Choć zdjęcia do filmu mają rozpocząć się dopiero w 2019 roku, aktor zdaje się być dobrze poinformowany w kwestii jego fabuły. Jak powiedział:

Mamy nadzieję popchnąć tę historię do przodu. Jak zawsze, istotą opowieści będzie ich współuzależnienie. A jako, że minęło parę ładnych lat, odkąd widzieliśmy ich po raz ostatni, pobawimy się faktem, że oni również nie widzieli się przez długi czas.

Jak wynika z wypowiedzi gwiazdora, nie tylko fani duetu Holmes/Watson z serii Guya Ritchiego, ale też sami bohaterowie, czekali na ich ponowne spotkanie, które nastąpi po niemal 10 latach. Jak bardzo zmienili się przez ten czas? Czy będą w stanie współpracować po tak długiej przerwie? Jeśli słowa Jude’a Law się sprawdzą, odpowiedzi na te pytania będą istotą ich relacji w „Sherlocku Holmesie 3”.

Sherlock i Watson Fot. foto: kadr z filmu "Sherlock Holmes"

Jude Law ponownie jako Dr Watson

Robert Downey Jr. i Jude Law to najbardziej rozpoznawani przez współczesnych widzów odtwórcy ról Sherlocka Holmesa i Dr Watsona. Popularnością ustępują jedynie Benedictowi Cumberbatchowi i Martinowi Freemanowi z serialu „Sherlock”.

Law, który słynie przede wszystkim ze swoim dramatycznych ról w poważnych produkcjach, jak „Bliżej”, „Wróg u bram”, „Utalentowany Pan Ripley”, „Gattaca: szok przyszłości” czy „A.I. Sztuczna Inteligencja”, ostatnio nie stroni od popularnych serii produkowanych dla publiczności masowej. Idąc w ślady Roberta Downeya Jr., dołączył do grona gwiazd MCU jako Mar-Vell, stał się również częścią świata Harry’ego Pottera jako młody Albus Dumbledore’a.  Dr Watsona w „Sherlocku Holmesie 3” będzie grał po raz trzeci. Wcześniej wcielił się w niego w obydwu odsłonach serii – w „Sherlocku Holmesie” z 2009 roku i sequelu z roku 2011.

„Sherlock Holmes 3” – Kiedy premiera?

Choć Jude Law opowiada już o fabule filmu, a Robert Downey Jr. ogłasza przygotowania do roli,  rozpoczęcie zdjęć planowane jest dopiero na 2019 rok. Wciąż nie wiadomo niestety, czy Guy Ritchie powróci w roli reżysera. „Sherlock Holmes 3” ma trafić na ekrany na Boże Narodzenie 2020 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.