Robert Downey Jr. wciąż chce zagrać w filmie „Sherlock Holmes 3”. Czy projekt dojdzie do skutku?

Natalia Hluzow
09.03.2018 13:40
Robert Downey Jr.|undefined Fot. kadr z filmu "Sherlock Holmes: Gra cieni"

Jedna z najjaśniejszych gwiazd MCU po spełnieniu swojej misji jako Iron Man, chce powrócić w roli najsłynniejszego detektyw na świecie. Czy oznacza to, że Guy Ritchie zrealizuje w końcu „Sherlocka Holmesa 3”?

Film „Sherlock Holmes: Gra Cieni”, który miał swoją premierę w 2011 roku, wzbudził mieszane uczucia publiczności i nie został odebrany przez krytyków aż tak pozytywnie jak pierwsza część serii z Robertem Downey Jr. i Judem Law w rolach głównych. Mimo to, Warner Bros. nie wycofał się z planu realizacji kolejnej części i w 2011 roku zatrudnił nawet scenarzystę „Iron Mana 3” do napisania scenariusza. Wszystko zaczęło się jednak opóźniać i choć jeszcze w 2016 podtrzymywano chęć stworzenia „Sherlocka Holmesa 3”, większość fanów tandemu Downey Jr./Law pod wodzą Guya Ritchiego przestała wierzyć, że produkcja kiedykolwiek dojdzie do skutku. Tymczasem okazało się, że wierzy w nią sam odtwórca głównej roli. 

Robert Downey Jr. ponownie wcieli się w Sherlocka Holmesa?

Podczas wywiadu, którego aktor udzielał magazynowi EW w związku z promocją filmu „Avengers: Infinity War”, zapytano go o plany na przyszłość - po zakończeniu przygody z MCU. Downey Jr. odpowiedział na to:

Jest tak wiele rzeczy, które mają się pojawić. Spodziewamy się kolejnego Sherlocka Holmesa, przygotowujemy Perry Mason dla HBO. I wciąż chcę zrobić Pinokia. 

Z wypowiedzi tej dość jasno wynika, że Downey Jr. nie tylko wierzy, że trzeci film Ritchiego o Sherlocku jeszcze kiedyś powstanie, lecz uważa to za pewny fakt i bardzo konkretny plan na przyszłość. Kiedy zatem możemy się go spodziewać? Biorąc pod uwagę fakt, że Robert Downey Jr. zakończył już swoją pracę na planie „Avengers: Infinity War”„Avengers 4”, a aktorski „Aladyn” Guya Ritchiego znajduje się aktualnie na etapie postprodukcji, wystarczy poczekać aż Jude Law zakończy zdjęcia do „Captain Marvel” i można zabierać się za „Sherlocka Holmesa 3”! Co Wy na to? Chcielibyście zobaczyć kolejną odsłonę tej serii?

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.