09.03.2018 13:40

Robert Downey Jr. wciąż chce zagrać w filmie „Sherlock Holmes 3”. Czy projekt dojdzie do skutku?

Jedna z najjaśniejszych gwiazd MCU po spełnieniu swojej misji jako Iron Man, chce powrócić w roli najsłynniejszego detektyw na świecie. Czy oznacza to, że Guy Ritchie zrealizuje w końcu „Sherlocka Holmesa 3”?

Robert Downey Jr.
foto: kadr z filmu "Sherlock Holmes: Gra cieni"

Film „Sherlock Holmes: Gra Cieni”, który miał swoją premierę w 2011 roku, wzbudził mieszane uczucia publiczności i nie został odebrany przez krytyków aż tak pozytywnie jak pierwsza część serii z Robertem Downey Jr. i Judem Law w rolach głównych. Mimo to, Warner Bros. nie wycofał się z planu realizacji kolejnej części i w 2011 roku zatrudnił nawet scenarzystę „Iron Mana 3” do napisania scenariusza. Wszystko zaczęło się jednak opóźniać i choć jeszcze w 2016 podtrzymywano chęć stworzenia „Sherlocka Holmesa 3”, większość fanów tandemu Downey Jr./Law pod wodzą Guya Ritchiego przestała wierzyć, że produkcja kiedykolwiek dojdzie do skutku. Tymczasem okazało się, że wierzy w nią sam odtwórca głównej roli. 

Robert Downey Jr. ponownie wcieli się w Sherlocka Holmesa?

Podczas wywiadu, którego aktor udzielał magazynowi EW w związku z promocją filmu „Avengers: Infinity War”, zapytano go o plany na przyszłość - po zakończeniu przygody z MCU. Downey Jr. odpowiedział na to:

"

Jest tak wiele rzeczy, które mają się pojawić. Spodziewamy się kolejnego Sherlocka Holmesa, przygotowujemy Perry Mason dla HBO. I wciąż chcę zrobić Pinokia.  "

Z wypowiedzi tej dość jasno wynika, że Downey Jr. nie tylko wierzy, że trzeci film Ritchiego o Sherlocku jeszcze kiedyś powstanie, lecz uważa to za pewny fakt i bardzo konkretny plan na przyszłość. Kiedy zatem możemy się go spodziewać? Biorąc pod uwagę fakt, że Robert Downey Jr. zakończył już swoją pracę na planie „Avengers: Infinity War”„Avengers 4”, a aktorski „Aladyn” Guya Ritchiego znajduje się aktualnie na etapie postprodukcji, wystarczy poczekać aż Jude Law zakończy zdjęcia do „Captain Marvel” i można zabierać się za „Sherlocka Holmesa 3”! Co Wy na to? Chcielibyście zobaczyć kolejną odsłonę tej serii?

Czy powinien powstać „Sherlock Holmes 3”?

Natalia Hluzow
Tagi: News Sherlock Robert Downey Jr. Guy Ritchie Jude Law Iron Man