„Sherlock Holmes 3”: data premiery filmu z Robertem Downeyem Jr. potwierdzona

Natalia Hluzow
08.05.2018 11:13
„Sherlock Holmes 3”: data premiery filmu z Robertem Downeyem Jr. potwierdzona Fot. kadr z filmu "Sherlock Holmes"

Wytwórnia Warner Bros. ogłosiła oficjalną datę premiery 3. części filmowych przygód najsłynniejszego detektywa w historii kina i literatury. Kiedy „Sherlock Holmes 3” trafi do kin?

Przez ostatnie 7 lat zdawało się, że kolejna odsłona filmowych przygód słynnego detektywa utknęła na zawsze na etapie developmentu. Jak widać, nie wynikało to jednak z opieszałości Warner Bros., lecz z prostego faktu, że Robert Downey Jr. był mocno zajęty wcielaniem się w Tony’ego Starka. Teraz, kiedy misja filmowego Iron Mana po 10 latach i 10 filmach (wliczając „Avengers 4”) dobiega końca, aktor ma czas, by powrócić do roli innej ikonicznej postaci – Sherlocka Holmesa we własnej osobie.

„Sherlock Holmes 3” – kiedy premiera?

Odkąd Robert Downey Jr. potwierdził oficjalnie, że wciąż ma w swoich planach realizację filmu „Sherlock Holmes 3”, sprawy nabrały tempa. Producent dwóch poprzednich części serii, Joel Silver, podczas CinemaConu w Las Vegas w kwietniu 2018 roku potwierdził słowa aktora, dodając, że zdjęcia najprawdopodobniej rozpoczną się w 2019 roku. Od tej wypowiedzi minęło zaledwie kilka tygodni, a wytwórnia Warner Bros. już ogłosiła datę premiery 3. części „Sherlocka Holmesa”. Film ma trafić na ekrany na Święta Bożego Narodzenia w 2020 roku, a więc dokładnie 25 grudnia 2020.

„Sherlock Holmes 3” – obsada i twórcy

Nie ulega wątpliwości, że Robert Downey Jr. ponownie pojawi się w roli słynnego detektywa. Fanów tej wersji duetu Sherlock/Watson z pewnością ucieszy też informacja, że ponownie partnerować mu będzie Jude Law, który niedawno dołączył także do wielkiej rodziny MCU, wcielając się w Mar-Vella w filmie „Captain Marvel” (premiera 8 marca 2019).

Niestety, wciąż nie wiadomo, czy za kamerą nowego „Sherlocka Holmesa” stanie ponownie Guy Ritchie. Bardzo charakterystyczny styl reżysera odgrywał w dwóch poprzednich częściach rolę tak kluczową, jak sama obecność Downeya Jr. i Lawa, dlatego miejmy nadzieję, że filmowiec znajdzie jednak czas, by w swój teledyskowy, zawadiacki, humorystyczny i pełen wartkiej akcji sposób opowiedzieć jeszcze jedną historię legendarnych londyńskich detektywów.

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.