Shrek powróci w 5. części filmu

Robert Skowronski
21.07.2016 10:50
Shrek powróci w 5. części filmu Fot. kadr z filmu

Najsłynniejszy w całej popkulturze ogr powróci po raz piąty na ekran. Kiedy możemy spodziewać się premiery „Shreka 5”?

Zielony stwór z bagien za każdym razem, gdy pojawiał się w kinach robił furorę. Nic więc dziwnego, że postanowiono stworzyć kolejną odsłonę jego przygód w bajkowym świecie.

NBCUniversal wykupiło w kwietniu 2016 roku DreamWorks i ma teraz zamiar wypuszczać do czterech filmów studia w ciągu roku. W 2019 mamy się doczekać „Shreka 5”. Pieczę nad wdrożeniowymi planami ma sprawować Chris Meledandri, producent „Jak ukraść Księżyc” oraz „Minionków”. Tę decyzję skomentował dyrektor NBCUniversal, Steve Burke:

Pod względem twórczym ma on zamiar spróbować pomóc nam dowiedzieć się, jak wskrzesić Shreka i podejść do wielu istniejących franczyz DreamWorks oraz dodać nową wartość przy tworzeniu kolejnych.

Steve Burke zdradził też, że jednym z celów jest zmaksymalizowanie przychodów poprzez stworzenie postaci, które następnie staną się twarzami spin-offów, a także parków rozrywki.

Oprócz „Shreka 5” w planach NBCUniversal na 2019 rok jest też film Davida Williamsa oraz Edgara Wrighta, czyli „Shadows”. Wcześniej animacja miała nosić tytuł „Me and My Shadow”. Wówczas zakładano, że będzie to historia o cieniu, któremu marzy się bardziej interesujące życie, jest jednak przykuty do Stanleya Grubba, najnudniejszego człowieka na Ziemi. Czy początkowy zamysł ulegnie drastycznym zmianom? O tym się dopiero przekonamy.

Wcześniej DreamWorks należało do koncernu Comcast. Zmieniło się to po tym, jak NBCUniversal zapłaciło niemal 4 miliardy dolarów.

Seria „Shrek” została zapoczątkowana w 2001 roku, gdzie swoich głosów w anglojęzycznej wersji użyczyli m.in. Eddie Murphy, Cameron Diaz czy Mike Myers. Kolejne kontynuacje wchodziły na ekrany w 2004, 2007 i 2010. Cykl doczekał się też spin-offu w postaci „Kota w butach” z 2011, gdzie mogliśmy usłyszeć Antonio Banderasa.

Z innych znanych animacji czekamy na „Ralpha Demolkę 2” czy „Krainę lodu 2”. Pojawiły się plotki, że Elsa zostanie tam pokazana jako lesbijka.

Cieszycie się na wieść o „Shreku 5”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.