06.04.2018 12:39

Shrek ratuje wszechświat w parodii Avengerów zatytułowanej „Shrek: Bagno bez granic”

Polacy też potrafią w internet. Zobaczcie jak Shrek, Fiona, Ciastek, Osioł, Kot i reszta zakręconej bandy ratują wszechświat przed destrukcją z rąk małego, ale śmiercionośnego Lorda Farquaada.

Shrek ratuje wszechświat w parodii Avengerów zatytułowanej „Shrek: Bagno bez granic”
foto: kadr z wideo

Filmy na podstawie komiksów Marvela i Gwiezdne Wojny to obecnie dwie największe marki w branży rozrywkowej. W związku z tym, to właśnie te produkcje najczęściej padają ofiarą śmieszków, a rozwój internetu tylko i wyłącznie pomaga domorosłym artystom zaprezentować swoje dzieła całemu światu. 

Najczęściej prezentujemy działalność zagranicznych twórców, których parodie są albo bardzo dobre, tak jak np. dziwny zwiastun „Avengers: Infinity War” albo tak złe, że aż dobre (patrz: Tommy Wiseau w Gwiezdnych Wojnach). Tym razem jednak będzie patriotycznie, bo po polsku. Użytkownik Youtube'a o ksywie SztywnyPatyk przygotował parodię zwiastuna wspomnianego megafilmu Marvela, w której wszystkie postaci z MCU zostały zastąpione przez Shreka i spółkę. Szkoda tracić czas, to po prostu trzeba zobaczyć:

Kapitan Shrek: Wojna Bohaterów

Najlepszymi fragmentami produkcji są ujęcia, w których korona Farquaada zostaje porównana do noszonej przez Thanosa rękawicy nieskończoności, moment, w którym Robin Hood i jego banda pstrykają, zapowiadając koniec uniwersum oraz sama końcówka, w której Artur i Merlin z trzeciej części „Shreka” wcielają się kolejno w Spider-Mana i Doktora Strange'a. 

SztywnyPatyk przygotował również wersję z dźwiękiem pochodzącym z oryginalnego, anglojęzycznego zwiastuna. Oprócz tego, twórca ma na koncie takie produkcje jak „Jestem najlepsza. Ja, Tonyaaaa, typ niepokornyyyyy”, czy świetnie wyreżyserowana „Najkrótsza recenzja KOBIET MAFII na świecie”, przeznaczona, tak jak film Patryka Vegi, jedynie dla widzów pełnoletnich:

„Avengers: Infnity War” (niestety bez Shreka w obsadzie) zobaczymy w polskich kinach już 25 kwietnia 2018 roku. Oprócz wersji dubbingowej, film będzie można zobaczyć również w wersji z polskimi napisami.

Kamil Kacperski
Tagi: News Avengers Shrek