Siedem nowych klipów z „Ligi Sprawiedliwości”

Kamil Kacperski
06.11.2017 10:39
Siedem nowych klipów z „Ligi Sprawiedliwości” Fot. kadr z wideo

Warner Bros. zaszalało. Z okazji pierwszych pokazów prasowych filmu w Londynie, studio udostępniło ponad 7 minut materiału z „Ligi Sprawiedliwości”. Sprawdźcie jak film prezentuje się w pełnych scenach.

Fani filmowego uniwersum DC mają powody do zadowolenia. Premiera „Ligi Sprawiedliwości” nastąpi już 17 listopada 2017 roku, a z tej okazji Warner Bros. zaczął promocję produkcji pełną parą. Oprócz plakatów, wywiadów czy kadrów z filmu, studio udostępniło aż 7 nowych scen z filmu. Łącznie daje to ponad 7 minut materiału. A dzieje się w nich naprawdę sporo.

Nawet jeżeli film zawiedzie warstwą fabularną albo dialogami, to na pewno nie będą nam krwawić oczy – „Liga Sprawiedliwości” wygląda ślicznie. Najbardziej zapadającym w pamięć momentem jest lądowanie Batmana, który zeskakuje z gargulca. To ujęcie jest żywcem wyciągnięte z komiksów. A do tego w tle słychać motyw muzyczny z „Batmana” z 1989 roku w reżyserii Tima Burtona. Z resztą sprawdźcie sami:

Ciekawy jest też fragment, w którym Bruce Wayne rozmawia z Alfredem (Jeremy Irons), czyli swoim lokajem. Miliarder wspomina postać Supermana, który pomimo swoich wszystkich nadludzkich mocy, nadal zachowywał się jak człowiek. Chronił Ziemię, zakochał się w ziemskiej kobiecie, pracował w ziemskiej pracy. Jak mówi sam Wayne: „Clark był bardziej ludzki ode mnie”.

Ben Affleck ma również okazje pokazać się z bardziej komediowej strony – w rozmowie z Aquamanem (w tej roli Jason Momoa) próbuje zwerbować Króla Mórz do dołączenia do Ligi. Ten uparcie odmawia Batmanowi, na co Wayne pyta się Aquamana: „czy mógłbyś chociaż wskazać drogę do Atlantydy?”. Kończy się to dla niego nie za dobrze, ponieważ zostaje ciśnięty o ścianę. Biorąc pod uwagę w jaki sposób Batman został przyjacielem Supermana w filmowym uniwersum DC, to początek znajomości z Aquamanem i tak jest dla człowieka-nietoperza całkiem przyjemny.  

Udostępniono również fragment potyczki z głównym przeciwnikiem Ligi, którym jest Steppenwolf. Po tym jak Cyborg (Ray Fisher), kontrolując jeden z pojazdów Batmana, strzela do niego rakietami, ten nazywa ludzkość „prymitywną”, a następnie odrzuca pociski na bok, powodując zawalenie się tunelu, w którym dzieje się akcja. Trzeba przyznać, że złoczyńca jest obrzydliwy i wygląda bardzo komputerowo. Nadrabia jednak charyzmatycznym głosem i całkiem składnie napisanymi dialogami.

Można by pisać o tych fragmentach godzinami, jednak zachęcamy do obejrzenia ich i sfomułowania własnej opinii. Oczywiście, nie można filmu oceniać po 7 krótkich klipach, które są udostępnione kompletnie bez kontekstu. Jednak sceny wydają się być źle edytowane, jakby twórcy wycięli kolejne ujęcia z tych krótkich fragmentów. Efekt końcowy będziemy mogli ocenić dopiero 17 listopada 2017 roku, kiedy to „Liga Sprawiedliwości” wejdzie do kin.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.