06.11.2017 10:39

Siedem nowych klipów z „Ligi Sprawiedliwości”

Warner Bros. zaszalało. Z okazji pierwszych pokazów prasowych filmu w Londynie, studio udostępniło ponad 7 minut materiału z „Ligi Sprawiedliwości”. Sprawdźcie jak film prezentuje się w pełnych scenach.

Siedem nowych klipów z „Ligi Sprawiedliwości”
foto: kadr z wideo

Fani filmowego uniwersum DC mają powody do zadowolenia. Premiera „Ligi Sprawiedliwości” nastąpi już 17 listopada 2017 roku, a z tej okazji Warner Bros. zaczął promocję produkcji pełną parą. Oprócz plakatów, wywiadów czy kadrów z filmu, studio udostępniło aż 7 nowych scen z filmu. Łącznie daje to ponad 7 minut materiału. A dzieje się w nich naprawdę sporo.

Nawet jeżeli film zawiedzie warstwą fabularną albo dialogami, to na pewno nie będą nam krwawić oczy – „Liga Sprawiedliwości” wygląda ślicznie. Najbardziej zapadającym w pamięć momentem jest lądowanie Batmana, który zeskakuje z gargulca. To ujęcie jest żywcem wyciągnięte z komiksów. A do tego w tle słychać motyw muzyczny z „Batmana” z 1989 roku w reżyserii Tima Burtona. Z resztą sprawdźcie sami:

Ciekawy jest też fragment, w którym Bruce Wayne rozmawia z Alfredem (Jeremy Irons), czyli swoim lokajem. Miliarder wspomina postać Supermana, który pomimo swoich wszystkich nadludzkich mocy, nadal zachowywał się jak człowiek. Chronił Ziemię, zakochał się w ziemskiej kobiecie, pracował w ziemskiej pracy. Jak mówi sam Wayne: „Clark był bardziej ludzki ode mnie”.

Ben Affleck ma również okazje pokazać się z bardziej komediowej strony – w rozmowie z Aquamanem (w tej roli Jason Momoa) próbuje zwerbować Króla Mórz do dołączenia do Ligi. Ten uparcie odmawia Batmanowi, na co Wayne pyta się Aquamana: „czy mógłbyś chociaż wskazać drogę do Atlantydy?”. Kończy się to dla niego nie za dobrze, ponieważ zostaje ciśnięty o ścianę. Biorąc pod uwagę w jaki sposób Batman został przyjacielem Supermana w filmowym uniwersum DC, to początek znajomości z Aquamanem i tak jest dla człowieka-nietoperza całkiem przyjemny.  

Udostępniono również fragment potyczki z głównym przeciwnikiem Ligi, którym jest Steppenwolf. Po tym jak Cyborg (Ray Fisher), kontrolując jeden z pojazdów Batmana, strzela do niego rakietami, ten nazywa ludzkość „prymitywną”, a następnie odrzuca pociski na bok, powodując zawalenie się tunelu, w którym dzieje się akcja. Trzeba przyznać, że złoczyńca jest obrzydliwy i wygląda bardzo komputerowo. Nadrabia jednak charyzmatycznym głosem i całkiem składnie napisanymi dialogami.

Można by pisać o tych fragmentach godzinami, jednak zachęcamy do obejrzenia ich i sfomułowania własnej opinii. Oczywiście, nie można filmu oceniać po 7 krótkich klipach, które są udostępnione kompletnie bez kontekstu. Jednak sceny wydają się być źle edytowane, jakby twórcy wycięli kolejne ujęcia z tych krótkich fragmentów. Efekt końcowy będziemy mogli ocenić dopiero 17 listopada 2017 roku, kiedy to „Liga Sprawiedliwości” wejdzie do kin.

Kamil Kacperski
Tagi: News Liga Sprawiedliwości