Siekiera z horroru "Lśnienie" sprzedana za pokaźną kwotę

02.10.2019 15:16
Siekiera z horroru "Lśnienie" sprzedana za pokaźną kwotę Fot. kadr z filmu Lśnienie

Siekiera z finału filmu Stanleya Kubricka "Lśnienie" trafiła na aukcję. Rekwizyt cieszył się niemałym zainteresowaniem kinomanów. Został sprzedany za dużą kwotę.

Film "Lśnienie" to klasyka horroru i jeden z najsłynniejszych filmów Stanleya Kubricka. Produkcja ukazywała proces popadania w szaleństwo pisarza odciętego od świata, mieszkającego w dość upiornym hotelu Panorama. Towarzyszą mu jedynie żona i synek oraz upiory zamieszkujące obszerny budynek. W finale Jack Torrance goni swoją małżonkę z siekierą w ręku. Rekwizyt używany przez Jacka Nicholsona został wystawiony na aukcję i zapłacono za niego olbrzymie pieniądze.

"Lśnienie" - siekiera z filmu sprzedana za 170 tysięcy funtów

Jak podaje Independent, kinoman, który nabył siekierę ze "Lśnienia" zapłacił niebagatelną kwotę wynosząca 170 tysięcy funtów, czyli prawie 850 tysięcy złotych. Aukcja odbyła się w Londynie w Entertainment Memorabilia Live Auction. Finalna cena była czterokrotnie wyższa od ceny wywoławczej. Rekwizyt nie różni się niczym od typowej siekiery, którą można nabyć w sklepie z narzędziami. Liczy się jednak sentyment. Poza tym, kto nie chciałby się pochwalić posiadaniem przedmiotu z tej kultowej sceny?

Miejmy nadzieję, że jej nowy właściciel nie popadnie w obłęd, jak bohater książki Stephena Kinga i filmu na jej podstawie...

Przeczytaj także

Siekiera była jednym z 9000 rekwizytów filmowych sprzedanych podczas aukcji odbywającej się między 30 września a 1 października 2019 roku. Innymi słynnymi przedmiotami, które znalazły nowych właścicieli, są między innymi rzymska zbroja noszona przez Russella Crowe w "Gladiatorze", miecz świetlny Samuela L. Jacksona oraz hełm szturmowca z IV epizodu "Gwiezdnych Wojen".

Przeczytaj także

Zobacz też: Stanley Kubrick miał pomysł na mroczniejsze zakończenie „Lśnienia”

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.