28.04.2016 14:50

Sigourney Weaver: „Obcy 5” będzie świetnym zakończeniem serii

Sporo się dzieje w świecie xenomorfów. Pojawiła się garść informacji dotyczących zarówno filmu „Obcy: Przymierze”, jak i „Obcy 5”, o którym opowiedziała Sigourney Weaver.

Sigourney Weaver: „Obcy 5” będzie świetnym zakończeniem serii
foto: Image supplied by Capital Pictures / East News

Piąta odsłona serii o zabójczych kreaturach, w których żyłach płynie kwas, miała zostać zrealizowana przez Neilla Blomkampa. Mówiono o tym, że projekt został usunięty na rzecz kontynuacji „Prometeusza”, jednak jest tylko odsunięty w czasie. Ridley Scott poprosił jedynie Blomkampa o to, żeby wstrzymał się z pracami, aby jako pierwszy mógł powstać „Obcy: Przymierze”.

Informację o tym wyjawiła Sigourney Weaver. Aktorka podczas sesji Q&A w kinie Town Hall w Nowym Jorku opowiedziała o scenariuszu do przyszłego dzieła twórcy „Dystryktu 9”:

"

To najbardziej satysfakcjonujące zakończenie serii. Pojawi się sporo więcej w kwestii relacji Ripley i kaprala Dwayne'a Hicksa. „Obcy 5” będzie bardzo drogim filmem. Neill Blomkamp, tak jak poprzedni reżyserzy poszczególnych odsłon serii, ma bardzo szczególną, nową wizję na ten obraz. "

Aktorka wyznała także, że oś fabularna ma biec równolegle do wydarzeń z pierwszej i drugiej części sagi, a z kolejnych ma wykorzystywać jedynie pewne wątki w alternatywnej linii czasowej. Na ekranie prawdopodobnie pojawi się również dorosła Newt znana z „Obcy - decydujące starcie”, odgrywana przez tę samą aktorkę, czyli Carrie Henn. 

„Obcy” Ridleya Scotta

Również i o tym projekcie wiadomo nieco więcej. Z okazji „Dnia Obcego” za uprzejmością studia 20th Century Fox możemy zobaczyć jak prezentować się będzie naszywka na kombinezonach załogi statku kolonizacyjnego Covenant:

Zdjęcia do „Alien: Covenant” ruszyły w marcu 2016 roku i będą trwać przez 16 tygodni. Obraz ma otrzymać kategorię wiekową R i jak zapewnił sam Ridley Scott jest na co czekać:

"

Będzie jeszcze bardziej brutalnie i przerażająco niż w oryginalnym „Obcym” z 1979 roku. Bohaterowie odwiedzą planetę, z której przybyli Inżynierowie. Spotkają tam stworzoną przez nich bestię. Po co to zrobili? Wydaje się bio-mechaniczna, przypomina broń. Film wyjaśni tę kwestię. "

W obsadzie filmu znajdą się Alex England, Jussie Smollett, Amy Seimetz, Carmen Ejogo, Callie Hernandez, Demian Bichir, a także Katherine Waterston oraz Michael Fassbender w roli androida Davida.

„Obcy: Przymierze” będzie częścią nowej trylogii, która połączy „Prometeusza” z oryginalnym „Obcym” z 1979 roku. Premiera została zapowiedziana na sierpień 2017 roku.

Czekacie na dwa filmowe starcia z Obcym?

Robert Skowronski
Tagi: News Obcy