Sigourney Weaver: „Obcy 5” będzie świetnym zakończeniem serii

Robert Skowronski
28.04.2016 14:50
Sigourney Weaver: „Obcy 5” będzie świetnym zakończeniem serii Fot. Image supplied by Capital Pictures / East News

Sporo się dzieje w świecie xenomorfów. Pojawiła się garść informacji dotyczących zarówno filmu „Obcy: Przymierze”, jak i „Obcy 5”, o którym opowiedziała Sigourney Weaver.

Piąta odsłona serii o zabójczych kreaturach, w których żyłach płynie kwas, miała zostać zrealizowana przez Neilla Blomkampa. Mówiono o tym, że projekt został usunięty na rzecz kontynuacji „Prometeusza”, jednak jest tylko odsunięty w czasie. Ridley Scott poprosił jedynie Blomkampa o to, żeby wstrzymał się z pracami, aby jako pierwszy mógł powstać „Obcy: Przymierze”.

Informację o tym wyjawiła Sigourney Weaver. Aktorka podczas sesji Q&A w kinie Town Hall w Nowym Jorku opowiedziała o scenariuszu do przyszłego dzieła twórcy „Dystryktu 9”:

To najbardziej satysfakcjonujące zakończenie serii. Pojawi się sporo więcej w kwestii relacji Ripley i kaprala Dwayne'a Hicksa. „Obcy 5” będzie bardzo drogim filmem. Neill Blomkamp, tak jak poprzedni reżyserzy poszczególnych odsłon serii, ma bardzo szczególną, nową wizję na ten obraz.

Aktorka wyznała także, że oś fabularna ma biec równolegle do wydarzeń z pierwszej i drugiej części sagi, a z kolejnych ma wykorzystywać jedynie pewne wątki w alternatywnej linii czasowej. Na ekranie prawdopodobnie pojawi się również dorosła Newt znana z „Obcy - decydujące starcie”, odgrywana przez tę samą aktorkę, czyli Carrie Henn. 

„Obcy” Ridleya Scotta

Również i o tym projekcie wiadomo nieco więcej. Z okazji „Dnia Obcego” za uprzejmością studia 20th Century Fox możemy zobaczyć jak prezentować się będzie naszywka na kombinezonach załogi statku kolonizacyjnego Covenant:

Zdjęcia do „Alien: Covenant” ruszyły w marcu 2016 roku i będą trwać przez 16 tygodni. Obraz ma otrzymać kategorię wiekową R i jak zapewnił sam Ridley Scott jest na co czekać:

Będzie jeszcze bardziej brutalnie i przerażająco niż w oryginalnym „Obcym” z 1979 roku. Bohaterowie odwiedzą planetę, z której przybyli Inżynierowie. Spotkają tam stworzoną przez nich bestię. Po co to zrobili? Wydaje się bio-mechaniczna, przypomina broń. Film wyjaśni tę kwestię.

W obsadzie filmu znajdą się Alex England, Jussie Smollett, Amy Seimetz, Carmen Ejogo, Callie Hernandez, Demian Bichir, a także Katherine Waterston oraz Michael Fassbender w roli androida Davida.

„Obcy: Przymierze” będzie częścią nowej trylogii, która połączy „Prometeusza” z oryginalnym „Obcym” z 1979 roku. Premiera została zapowiedziana na sierpień 2017 roku.

Czekacie na dwa filmowe starcia z Obcym?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.