07.07.2016 14:42

Sigourney Weaver: „Obcy 5” pominie wydarzenia z 3. i 4. części

Aktorka wyjawiła istotny szczegół dotyczący nadchodzącej odsłony „Obcego”. Co o fabule dzieła Neilla Blomkampa powiedziała Sigourney Weaver?

Sigourney Weaver: „Obcy 5” pominie wydarzenia z 3. i 4. części
foto: kadr z filmu

Film „Obcy - decydujące starcie” świętuje w 2016 roku swoje 30-lecie, to też okazja do rozmów z gwiazdami cyklu. W jednym z udzielonych wywiadów aktorka wcielająca się w postać Ellen Ripley została zapytana o przyszłość serii. 

Weaver wyznała wcześniej, że oś fabularna obrazu ma biec równolegle do wydarzeń z pierwszej i drugiej części sagi. Teraz dowiedzieliśmy się kolejnego interesującego faktu. Neill Blomkamp ma pominąć to, co widzieliśmy na ekranie w odsłonach wyreżyserowanych przez Davida FincheraJeana-Pierre'a Jeuneta:

"

Ścieżka narracyjna będzie rozwidlać się po drugiej części - jedna wiedzie przez trzecią i czwartą część, druga biegnie zaś przez film Neilla. "

Spotkanie z aktorami znanymi z serii o xenomorfach ma się odbyć na Comic-Conie w San Diego 23 lipca 2016 roku. Pojawią się tam nie tylko Sigourney Weaver, ale też Bill Paxton, Lance Henriksen, Paul Reiser, Michael Bien oraz Carrie Henn, która wcielała się w postać Newt. Nawet James Cameron postanowił zrobić sobie nieco wolnego od pracy nad kolejnymi odsłonami „Avatara” i pojawić się na Comic-Conie:

"

To interesujące. Normalnie nie jestem za takimi momentami nostalgii. Takich rzeczy nie robiłem nawet z okazji 30. urodzin „Terminatora”, ale jest coś w „Obcym - decydującym starciu”. To był dla mnie kamień milowy, gdyż film zdobył aż siedem nominacji do nagrody Akademii. "

Tymczasem wciąż trwają prace przy „Obcym: Przymierze” będącym projektem Ridleya Scotta. Obraz ma stanowić rodzaj pomostu łączącego „Prometeusza” z oryginalnym „Obcym” z 1979 roku. Będzie to również pierwszy z trzech obrazów poprzedzających filmowy pierwowzór. Główną rolę zagra Katherine Waterston wcielając się w Daniels. W obsadzie znaleźli się też Michael Fassbender, Demian Bichir, Danny McBride, Billy Crudup i Amy Seimetz. Premiera filmu „Obcy: Przymierze” została zapowiedziana na 4 sierpnia 2017 roku.

Postać swojego bohatera przybliżył Danny McBride:

"

Jestem pilotem statku Przymierze, który zajmuje się kolonizacją i poszukiwaniem nowej planety, na której moglibyśmy się osiedlić. W kwestii efektów specjalnych, to gdy muszę uciekać przed obcym, to uciekam przed facetem w jego przebraniu. Plan zdjęciowy jest niesamowity i jest się jego częścią. W filmie znajdzie się sekwencja, w której lecąc statkiem natrafiamy na złą pogodę – kręciliśmy to na wielkim podnośniku, który nami potrząsał. "

CGI często dominuje w filmach wychodzących z Hollywood, jednak nie u Ridleya Scotta, co potwierdza nie tylko wypowiedź McBride'a, ale także udostępnione wideo z procesem powstawania ręki obcego:

Czekacie na nowe odsłony „Obcego”?

Robert Skowronski
Tagi: News Obcy