Sigourney Weaver: „Obcy 5” pominie wydarzenia z 3. i 4. części

Robert Skowronski
07.07.2016 14:42
Sigourney Weaver: „Obcy 5” pominie wydarzenia z 3. i 4. części Fot. kadr z filmu

Aktorka wyjawiła istotny szczegół dotyczący nadchodzącej odsłony „Obcego”. Co o fabule dzieła Neilla Blomkampa powiedziała Sigourney Weaver?

Film „Obcy - decydujące starcie” świętuje w 2016 roku swoje 30-lecie, to też okazja do rozmów z gwiazdami cyklu. W jednym z udzielonych wywiadów aktorka wcielająca się w postać Ellen Ripley została zapytana o przyszłość serii. 

Weaver wyznała wcześniej, że oś fabularna obrazu ma biec równolegle do wydarzeń z pierwszej i drugiej części sagi. Teraz dowiedzieliśmy się kolejnego interesującego faktu. Neill Blomkamp ma pominąć to, co widzieliśmy na ekranie w odsłonach wyreżyserowanych przez Davida FincheraJeana-Pierre'a Jeuneta:

Ścieżka narracyjna będzie rozwidlać się po drugiej części - jedna wiedzie przez trzecią i czwartą część, druga biegnie zaś przez film Neilla.

Spotkanie z aktorami znanymi z serii o xenomorfach ma się odbyć na Comic-Conie w San Diego 23 lipca 2016 roku. Pojawią się tam nie tylko Sigourney Weaver, ale też Bill Paxton, Lance Henriksen, Paul Reiser, Michael Bien oraz Carrie Henn, która wcielała się w postać Newt. Nawet James Cameron postanowił zrobić sobie nieco wolnego od pracy nad kolejnymi odsłonami „Avatara” i pojawić się na Comic-Conie:

To interesujące. Normalnie nie jestem za takimi momentami nostalgii. Takich rzeczy nie robiłem nawet z okazji 30. urodzin „Terminatora”, ale jest coś w „Obcym - decydującym starciu”. To był dla mnie kamień milowy, gdyż film zdobył aż siedem nominacji do nagrody Akademii.

Tymczasem wciąż trwają prace przy „Obcym: Przymierze” będącym projektem Ridleya Scotta. Obraz ma stanowić rodzaj pomostu łączącego „Prometeusza” z oryginalnym „Obcym” z 1979 roku. Będzie to również pierwszy z trzech obrazów poprzedzających filmowy pierwowzór. Główną rolę zagra Katherine Waterston wcielając się w Daniels. W obsadzie znaleźli się też Michael Fassbender, Demian Bichir, Danny McBride, Billy Crudup i Amy Seimetz. Premiera filmu „Obcy: Przymierze” została zapowiedziana na 4 sierpnia 2017 roku.

Postać swojego bohatera przybliżył Danny McBride:

Jestem pilotem statku Przymierze, który zajmuje się kolonizacją i poszukiwaniem nowej planety, na której moglibyśmy się osiedlić. W kwestii efektów specjalnych, to gdy muszę uciekać przed obcym, to uciekam przed facetem w jego przebraniu. Plan zdjęciowy jest niesamowity i jest się jego częścią. W filmie znajdzie się sekwencja, w której lecąc statkiem natrafiamy na złą pogodę – kręciliśmy to na wielkim podnośniku, który nami potrząsał.

CGI często dominuje w filmach wychodzących z Hollywood, jednak nie u Ridleya Scotta, co potwierdza nie tylko wypowiedź McBride'a, ale także udostępnione wideo z procesem powstawania ręki obcego:

Czekacie na nowe odsłony „Obcego”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.