24.04.2017 15:34

Sigourney Weaver jako Ripley w telewizyjnym skeczu

Aktorka znów w swojej ikonicznej roli! Szkoda tylko, że na potrzeby skeczu, ale i tak trzeba to zobaczyć.

Sigourney Weaver jako Ripley w telewizyjnym skeczu
foto: kadr z wideo

Nie udało się u Ridleya Scotta w „Obcym: Przymierze”, ani u Neilla Blomkampa. Powrót do Ellen Ripley był możliwy dzięki programowi „The Late Show with Stephen Colbert”.

Bohaterka wciąż żyje w roku 2434, jednak tym razem nie musi walczyć z zabójczymi ksenomorfami, a z systemem opieki zdrowotnej. Chyba już nasz NFZ jest bardziej przyjazny obywatelowi. Ellen wchodzi w dialog z Randym (w tej roli Stephen Colbert) z firmy medycznej Weyland-Yutani Corp. Kobieta prosi o natychmiastową pomoc - z jej klatki piersiowej w każdej chwili może wyskoczyć obcy. Randy dodaje, że jadł burrito i ono też może z niego wyskoczyć w każdym momencie.

Natychmiastowa opieka medyczna jest niemożliwa. Wpierw trzeba przejść przez szereg procedur, które stają się tym bardziej uciążliwe, gdy przeprowadza je Randy. Przekonajcie się o problemach Ripley poprzez skecz z programu „The Late Show with Stephen Colbert”:

Gdyby wszystko poszło według wcześniejszych planów, to być może zamiast „Przymierza” i jego kontynuacji, oglądalibyśmy w tym roku „Obcego” w reżyserii Blomkampa. Miało to być najbardziej satysfakcjonujące zakończenie serii. Mieliśmy także dowiedzieć się sporo więcej w kwestii relacji Ripley i kaprala Dwayne'a Hicksa.

Aktorka mówiła, że oś fabularna filmu ma biec równolegle do wydarzeń z pierwszej i drugiej części sagi, a z kolejnych miała wykorzystywać jedynie pewne wątki w alternatywnej linii czasowej. Jak wiemy nic z tego w końcu nie wyszło. Może pewnego dnia?

Sigourney Weaver powinna wrócić do „Obcego”?

Robert Skowronski
Tagi: Obcy