06.06.2017 10:47

Sigourney Weaver w zwiastunie krótkich metraży Neilla Blomkampa

Twórca „Dystryktu 9” i „Elizjum” w natarciu. Pojawiła się kolejna zapowiedź jego odważnego projektu.

Sigourney Weaver w zwiastunie krótkich metraży Neilla Blomkampa
foto: kadr z wideo

Neill Blomkamp zapowiedział serię eksperymentalnych krótkometrażowych filmów science fiction. Twórca będzie publikował kolejne wideo na YouTubie oraz platformie Steam - ma się to wydarzyć już niebawem. Widzowie będą mieli za zadanie wskazać obraz, który ich zdaniem zasługuje na przeniesienie do pełnometrażowego formatu. Cały projekt został spięty pod wspólna nazwą „Oats Studios: Volume 1”.

Mogliśmy już zobaczyć pierwszą zapowiedź eksperymentalnego przedsięwzięcia, w które zaangażowała się Sigourney Weaver. Aktorka miała wystąpić w kręconym przez Blomkampa „Obcym 5”, ale projekt umarł. Ridley Scott w udzielonym wywiadzie twierdził, że scenariusz twórcy „Elizjum” był zaledwie szkicem i nie było nad czym pracować. Co na to Neill Blomkamp?

"

„Obcy 5” jest totalnie martwy. To chyba właściwe określenie. To smutne. Spędziłem dużo czasu pracując nad tym i wydaje mi się, że było to całkiem niezłe. Ale biorąc pod uwagę obecną sytuację, to po prostu nie miałoby szansy zaistnieć. Ridley Scott był jednym z moich idoli w dzieciństwie. Jest bardzo utalentowany i to właśnie on zainspirował mnie do zajmowania się kinem. Chcę po prostu okazać szacunek i nie kopiować światów i pomysłów, które stworzył. Wydaje mi się, że gdyby zaistniały inne okoliczności i gdybym ja sam nie odczuwał, że niebezpiecznie zbliżam się do czegoś, z czym Scott czuje taką osobistą więź, sprawy potoczyłyby się inaczej. Chcę jednak okazać mu największy szacunek. "

Blomkamp jednak nie próżnuje i możemy zobaczyć zwiastun jego kompilacji krótkich metraży będących hołdem dla tego, co przez ostatnie dekady mogliśmy oglądać w kinie science fiction:

Jest jednak jeszcze jedna dobra nowina, bo Blomkamp pracuje nie tylko nad serią krótkich metraży. Reżyser zapowiedział, że możemy spodziewać się kontynuacji „Dystryktu 9”:

"

Mam w planach zrobienie kolejnego filmu w tym świecie. Chcę wrócić do pracy z WETA. Wszystko co było wcześniej może nie pasować do tego, co staramy się teraz zrobić. "

Na co od Neilla Blomkampa czekasz najbardziej?

Robert Skowronski
Tagi: Zwiastuny Neill Blomkamp