Sikający Gruby Thor w usuniętej scenie z "Avengers: Endgame"

22.07.2019 11:06
kadr z filmu Avengers: Endgame|undefined Fot. kadr z filmu Avengers: Endgame

Podczas San Deigo Comics Con 2019 zaprezentowano jedną z usuniętych scen z "Avengers: Endgame". Głowną rolę grają w niej Thor i Rocet Raccoon. 

Comic Con w San Diego to mekka dla wszystkich fanów komiksów, gier i filmów na ich podstawie. W 2018 roku Marvel Studios odpuściło sobie udział w imprezie z powodu zaskakującego cliffhangera pomiędzy "Avengers: Infinity War" i "Avengers: Endgame". W tym roku Kevin Feigie i gwiazdy filmów MCU pojawiły się na panelu, by ogłosić plany studia na najbliższe lata. Nie zabrakło też promocji domowego wydania "Avengers: Endgame" i prezentacji jednego z dodatków, który trafi na Blu-ray i DVD - usuniętej sceny z Thorem i Rocketem. 

"Avengers: Endgame" - usunięta scena z filmu Marvela

W 22. filmie Marvel Studios akcja przeniosła się 5 lat w przyszłość. Przez ten czas herosi bardzo się zmienili. Największą metamorfozę przeszedł Thor (Chris Hemsworth), który z umięśnionego przystojniaka, zmienił się w nonszalancko podchodzącego do życia gościa, pokroju Big Lebowskiego. Kiedy Avengers postanowili cofnąć się w czasie, by odzyskać Kamienie Nieskończoności i tym samym odwrócić pstryknięcie Thanosa, Thor i Rocket Raccoon (Bradley Cooper) zostali wysłani do Asgardu w celu przechwycenia Kamienia Rzeczywistości. Początkowo scena przed wykradnięciem artefaktu miała wyglądać trochę inaczej. 

Od samego początku filmu Thor pełnił nową dla siebie rolę - na jego barkach spoczywała większość ciężaru wątków komediowych. Jednocześnie Asgardczyk stał się bohaterem jeszcze bardziej złożonym, bo za jego przemianą stały dramatyczne wydarzenia z przeszłości. To właśnie z tego pochodu wciąż chodził pijany, nie dbał o swój wygląd, a wolny czas wolał poświęcać na granie w Fortnite'a

Wycięta scena przypomina trochę fragment, który wszedł do finalnej wersji filmu. Pojawiają się jednak nowe elementy jak na przykład Thor wypróżniający swój pęcherz na korytarzu pałacu Odyna i trochę inny dialog pomiędzy głównymi bohaterami. 

Przeczytaj także

"Avengers: Endgame" na DVD i Blu-ray - kiedy premiera?

To nie jedyny dodatek, jaki twórcy przygotowali na wiernych fanów MCU. Niebawem odbędzie się premiera "Avengers: Endgame" na Blu-ray i DVD oraz w wersji cyfrowej. W USA płyty trafią na sklepowe półki już 13 sierpnia 2019 roku. Osoby preferujące mniej tradycyjne nośniki, będą mogły cieszyć się filmem dwa tygodnie wcześniej - 30 lipca tego samego roku. Nie wiadomo jeszcze, kiedy domowa edycja "Avengers: Endgame" będzie sprzedawana w Polsce. 

Zobacz też: "Avengers: Endgame" - zobaczcie wideo z przesłuchania Roberta Downeya Jr do roli Iron Mana 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.