22.07.2019 11:06

Sikający Gruby Thor w usuniętej scenie z "Avengers: Endgame"

Podczas San Deigo Comics Con 2019 zaprezentowano jedną z usuniętych scen z "Avengers: Endgame". Głowną rolę grają w niej Thor i Rocet Raccoon. 

kadr z filmu Avengers: Endgame
foto: kadr z filmu Avengers: Endgame

Comic Con w San Diego to mekka dla wszystkich fanów komiksów, gier i filmów na ich podstawie. W 2018 roku Marvel Studios odpuściło sobie udział w imprezie z powodu zaskakującego cliffhangera pomiędzy "Avengers: Infinity War" i "Avengers: Endgame". W tym roku Kevin Feigie i gwiazdy filmów MCU pojawiły się na panelu, by ogłosić plany studia na najbliższe lata. Nie zabrakło też promocji domowego wydania "Avengers: Endgame" i prezentacji jednego z dodatków, który trafi na Blu-ray i DVD - usuniętej sceny z Thorem i Rocketem. 

"Avengers: Endgame" - usunięta scena z filmu Marvela

W 22. filmie Marvel Studios akcja przeniosła się 5 lat w przyszłość. Przez ten czas herosi bardzo się zmienili. Największą metamorfozę przeszedł Thor (Chris Hemsworth), który z umięśnionego przystojniaka, zmienił się w nonszalancko podchodzącego do życia gościa, pokroju Big Lebowskiego. Kiedy Avengers postanowili cofnąć się w czasie, by odzyskać Kamienie Nieskończoności i tym samym odwrócić pstryknięcie Thanosa, Thor i Rocket Raccoon (Bradley Cooper) zostali wysłani do Asgardu w celu przechwycenia Kamienia Rzeczywistości. Początkowo scena przed wykradnięciem artefaktu miała wyglądać trochę inaczej. 

Od samego początku filmu Thor pełnił nową dla siebie rolę - na jego barkach spoczywała większość ciężaru wątków komediowych. Jednocześnie Asgardczyk stał się bohaterem jeszcze bardziej złożonym, bo za jego przemianą stały dramatyczne wydarzenia z przeszłości. To właśnie z tego pochodu wciąż chodził pijany, nie dbał o swój wygląd, a wolny czas wolał poświęcać na granie w Fortnite'a

Wycięta scena przypomina trochę fragment, który wszedł do finalnej wersji filmu. Pojawiają się jednak nowe elementy jak na przykład Thor wypróżniający swój pęcherz na korytarzu pałacu Odyna i trochę inny dialog pomiędzy głównymi bohaterami. 

Marvel Studios Faza 4
Marvel Studios Faza 4
Przeczytaj także Natalie Portman jako Thor, Mahershala Ali jako Blade i zapowiedź Fantastycznej Czwórki - Marvel na SDCC 2019

"Avengers: Endgame" na DVD i Blu-ray - kiedy premiera?

To nie jedyny dodatek, jaki twórcy przygotowali na wiernych fanów MCU. Niebawem odbędzie się premiera "Avengers: Endgame" na Blu-ray i DVD oraz w wersji cyfrowej. W USA płyty trafią na sklepowe półki już 13 sierpnia 2019 roku. Osoby preferujące mniej tradycyjne nośniki, będą mogły cieszyć się filmem dwa tygodnie wcześniej - 30 lipca tego samego roku. Nie wiadomo jeszcze, kiedy domowa edycja "Avengers: Endgame" będzie sprzedawana w Polsce. 

Zobacz też: "Avengers: Endgame" - zobaczcie wideo z przesłuchania Roberta Downeya Jr do roli Iron Mana 

Tagi: News Avengers Thor Marvel Chris Hemsworth Avengers 4