10.01.2017 13:46

Silent Hill przypomina film z Arnoldem Schwarzeneggerem?

Jedna z najstraszniejszych gier wideo w historii i jeden z najgorszych filmów z Arnoldem Schwarzeneggerem mają ze sobą coś wspólnego? Tak i to wiele.

Silent Hill przypomina film z Arnoldem Schwarzeneggerem?
foto: kadr z wideo + Dzik Pejnta

Oczywiście można powiedzieć, że to zwykła nadinterpretacja i prawdopodobnie tak właśnie jest, aczkolwiek poniższej teorii nie można odmówić kilku ciekawych spostrzeżeń. Te przyprawiają o ciarki nie mniejsze niż te, które towarzyszyły nam w 1999 roku kiedy firma Konami wypuściła na rynek swoją pierwszą odsłonę gry, której scenerią jest spowite mgłą małe miasteczko.

Na dziewięć lat przed premierą tytułu Konami do kin wszedł „Gliniarz z przedszkola”, w którym Arnie wcielił się w detektywa prowadzącego śledztwo pod przykrywką wychowawcy maluchów. Pozornie nic nie łączy filmu Ivana Reitmana z Silent Hill, chyba że weźmiemy pod uwagę fakt, że obie historie rozgrywają się w szkole, których pomieszczenia są do siebie bliźniaczo podobne.

Ok, można się zgodzić, że struktura placówek edukacyjnych z reguły jest do siebie zbliżona, ale żeby aż tak? Niektóre meble wyglądają identycznie, podobnie jak inne elementy wystroju. Pojawia się nawet taki sam szkolny autobus oznaczony numerem 7 i wejście do budynku czy też wieża zegarowa. Bohaterowie obu historii zostają sprowadzeni do miejsca, gdzie rozgrywa się akcja filmu/gry przez dziecko i w obu miasteczkach znajduje się krótko ostrzyżona policjantka.

Przekonajcie się, że Silent Hill i „Gliniarz z przedszkola” mają ze sobą sporo wspólnego:

Być może w przyszłości będziemy mogli się doszukiwać podobieństw między inną grą a filmem z Arnoldem, który dopiero powstaje. Aktor pojawi się razem z Jackie Chanem w „Viy-2” będącym rosyjsko-chińskim horrorem. Podobnie jak w pierwszej części filmu historia podąży śladami Jonathana Greena, który tym razem udaje się do Chin. Kartografa czeka wiele zapierających dech w piersiach odkryć, spotkań z dziwnymi stworzeniami, z chińską księżniczką oraz konfrontacja z zabójczymi mistrzami wschodnich sztuk walki.

Robert Skowronski
Tagi: Arnold Schwarzenegger