16.09.2019 14:42

"Silver Surfer" będzie nowym filmem Marvela?

Według niepotwierdzonych informacji Marvel Studios przygotowuje solową produkcję o Silver Surferze - postaci ściśle powiązaną z Fantastyczną Czwórką.

Fantastyczna Czwórka 2
foto: kad z filmu Fantastyczna Czwórka 2

Po tym, jak prawa do Fantastycznej Czwórki i postaci związanych z Pierwszą Rodziną Marvela stało się jasne, że prędzej czy później do MCU trafią bohaterowie kojarzeni do tej pory z dość kiepskimi produkcjami. Istnieje więc szansa, że Fantastic Four doczekają się w końcu przyzwoitego filmu. Według najnowszych plotek szefowie Marvel Studios wzięli już na warsztat Silver Surfera, który ma otrzymać solowy tytuł.

"Silver Surfer" - nowy film Marvela?

Pierwszym i ostatnim filmem, w którym pojawił się srebrny kosmita, była druga część "Fantastycznej Czwórki" z 2007 roku. Swojego ciała herosowi użyczył Doug Jones. Silver Surfer przemawiał jednak głosem Laurence'a Fishburne'a. Sequel produkcji z 2005 roku zmarnował jednak potencjał postaci, która została odstawiona na boczny tor. Jak donosi portal Geeks WorldWide, Marvel Studios chce zmienić ten stan rzeczy.

Na razie nie potwierdzono tych informacji, ale coś jest na rzeczy, bo jakiś czas temu współscenarzysta "Ant-Mana" Adam McKay ("Vice", "Big Short") wyraził zainteresowanie stworzeniem filmu o srebrnym kosmicie. Silver Surfer pasowałby jako kolejna postać wprowadzono do MCU, nie tylko ze względu zapowiedzianą na za kilka lat produkcję o Fantastycznej Czwórce. Według plotek następnymi złoczyńcami pokroju Thanosa mają być Galactus i Tyrant - postacie, które w komiksach związane były z Silver Surferem.

Avengers: Infinity War
Avengers: Infinity War
Przeczytaj także Kto zastąpi Thanosa w filmach Marvela?
Silver Surfer The Best Defense #1

Silver Surfer zadebiutował w "Fantastic Four" #48 z 1966 roku jako posłaniec Galactusa wysłany na Ziemię, by oznajmić jej mieszkańcom, że planeta zostanie pożarta przez jego pana. Norrin Radd - bo tak naprawdę nazywa się kosmita, postanowił zostać heroldem Pożeracza Światów w zamian za oszczędzenie jego ojczystej planety. W końcu udało mu się wyrwać z niewoli, ale nie mógł powrócić do domu. Został więc obrońcą planety, a potem dołączył do oryginalnego składu Defenders. Kiedy jego wygnanie dobiegło końca, uczestniczył w wielu konfliktach rozgrywających się w rożnych galaktykach.

Liam Neeson
Liam Neeson
Przeczytaj także Liam Neeson zagra następcę Thanosa w filmach Marvela?

"Fantastyczna Czwórka" - kiedy premiera?

O tym, że "Fantastyczna Czwórka" pojawi się w MCU wiadomo od San Diego Comic Con 2019. Podczas imprezy potwierdzono, że Pierwsza Rodzina Marvela dołączy do kinowego uniwersum. Niestety fani Reeda Richardsa, Sue i Johnny'ego Stormów oraz Bena Grimma muszą uzbroić się w cierpliwość. "Fantastyczna CZwórka" podobnie jak nowy "Blade" zadebiutują dopiero w Fazie Piątej.

Marvel Studios Faza 4
Marvel Studios Faza 4
Przeczytaj także Natalie Portman jako Thor, Mahershala Ali jako Blade i zapowiedź Fantastycznej Czwórki - Marvel na SDCC 2019

Obecnie twórcy skupiają się na Fazie Czwartej, którą rozpocznie film "Black Widow". Trafi do kin w maju 2020 roku. Faza Piąta rozpocznie się dopiero dwa lata później. W jej skład wchodzą dodatkowo "Black Panther 2", "Captain Marvel 2" oraz "Strażnicy Galaktyki 3". Premiera tego ostatniego tytułu odbędzie się w 2022 roku.

Rocket Raccoon (Strażnicy Galaktyki 2)
Rocket Raccoon (Strażnicy Galaktyki 2)
Przeczytaj także Nie żyje szop pracz, który był pierwowzorem Rocket Raccoona. Oreo miał 10 lat

Zobacz też: Jak powinna wyglądać Fantastyczna Czwórka w Marvel Cinematic Universe?

Tagi: News Fantastyczna czwórka Marvel Marvel Comics