15.12.2017 09:52

„Simpsonowie” 20 lat temu przewidzieli, że Disney kupi Foxa

Odcinek zatytułowany „When You Dish Upon A Star” z 8 listopada 1998 roku przewidział połączenie dwóch korporacji, które oficjalnie ogłoszono 14 grudnia 2017 roku. Disney za transakcje zapłacił 52,4 miliarda dolarów. 

„Simpsonowie” 20 lat temu przewidzieli, że Disney kupi Foxa
foto: materiały prasowe

Epizod niezwykle popularnej kreskówki opowiadał o niecodziennej znajomości Homera Simpsona, Aleca Baldwina i Kim Basinger. Pod koniec odcinka widzimy jak Ron Howard(reżyser m.in: „Apollo 13”) dostaje pozwolenie na zrobienie filmu opowiadającego o „zabójcy-instruktorze jazdy-robocie, który z jakiegoś powodu podróżuje do przeszłości” i jego koledze „gadającym cieście”.

Kiedy reżyser wychodzi z rozmowy, trzymając pod pachami worki pieniędzy, na jednym z budynków widzimy znak, na którym widnieje logo 20th Century Fox, a poniżej podpis „własność Walt Disney Co”:

foto: kadr z serialu

To nie pierwszy raz kiedy rodzina Simpsonów przewidziała coś niebywałego - chociażby w odcinku „Bart to the Future” Lisa Simpson została prezydentem, a jej poprzednikiem był Donald Trump. I jak się kilkanaście lat później okazało, Trump od stycznia 2017 roku mieszka w Białym Domu. Sam polityk postanowił również skomentować zakup Foxa przez Disneya. Jak donosi jego rzeczniczka prasowa Sarah Huckabee Sanders:

"

Prezydent twierdzi, że to wspaniała wiadomość. To połączenie definitywnie poprawi sytuacje na rynku pracy i zdecydowanie jest ciekaw jak sytuacja rozwinie się na tym polu. "

Teraz pozostaje nam tylko czekać na to, która z simpsonowych przepowiedni spełni się następna.

Kamil Kacperski
Tagi: News Disney