10.05.2019 17:14

Siostry Wachowskie tworzą nowy film z serii "Matrix"

Około 2 lata temu dowiedzieliśmy się, że "Matrix" doczeka się rebootu ze strony Warner Bros. Okazało się, że nowa produkcja nie będzie rebootem, a kontynuacją serii.

Siostry Wachowskie tworzą nowy film z serii "Matrix"
foto: materiały prasowe

W 2017 roku dowiedzieliśmy się, że Warner Bros. przygotowywał reboot "Matriksa", czyli filmu z 1999 roku z Keanu Reevesem w roli głównej. Głównym bohaterem serii był Neo, który miał zbawić prawdziwy świat przed maszynami. Te bowiem zniewoliły ludzi w celu pozyskiwania energii z ich ciał. Cała trylogia skończyła się poświęceniem życia przez Neo, który uwolnił ludzkość spod jarzma maszyn i opuścił tytułowy program komputerowy.

Matrix - powstanie kontynuacja

W filmie ukryto wówczas dużo komentarzy społecznych, a twórczyni serii, czyli siostry Wachowskie nie kryły się ze swoimi inspiracjami i chęcią przekazania głębszego przekazu. Czerpały inspirację z dzieł współczesnych filozofów (m.in. Baudrilliarda), a także filmów anime (m.in. "Ghost in the Shell", czy "Akira"). "Matrix" po 20 latach od premiery jest wciąż niemalże tak samo aktualny, jak w 1999 roku. Wygląda na to, że twórcy nie powiedzieli jednak ostatniego słowa. 

Speed: Niebezpieczna prędkość
Speed: Niebezpieczna prędkość
Przeczytaj także Czy wiesz, że: Sandra Bullock miała zagrać Neo w "Matriksie"?

Na temat potencjalnej nowej części wypowiedział się Chad Stahelski, reżyser "Johna Wicka 3", który pracował przy oryginalnej trylogii jako koordynator wyczynów kaskaderskich i główny kaskader. W wywiadzie z Yahoo potwierdził, że Wachowskie rozszerzą świat przedstawiony w "Matriksie":

"

Jestem niesamowicie szczęśliwy, że Wachowskie nie tylko robią "Matriksa", ale starają się rozszerzyć cały świat przedstawiony w tej serii. A jeśli jest niedaleko poziomu, który osiągnęła pierwsza część, to jestem pewien, że powróciłbym do pracy z nimi jako kaskader. Gdybym dostał od nich telefon mógłbym z uśmiechem na ustach rzucić się pod samochód.  "

Stahelski niestety nie jest pewien, czy obydwie siostry będą reżyserować film. Potwierdził jednak, że jak najbardziej są zaangażowane w projekt i to w dużym zakresie. Jednak jako, że reżyser "Johna Wicka 3" nie należy do ekipy filmowej, to trudno mu było określić więcej szczegółów na temat nadchodzącego "Matriksa". 

Na razie nie znamy daty premiery nowego projektu osadzonego w świecie przygotowanym 20 lat temu przez siostry Wachowskie. 

Tagi: News Matrix