Skrulle, origin bohaterki i kosmiczny kot w drugim zwiastunie "Kapitan Marvel"

Sergiusz Kurczuk
04.12.2018 10:01
Skrulle, origin bohaterki i kosmiczny kot w drugim zwiastunie "Kapitan Marvel" Fot. kadr z filmu Kapitan Marvel

W sieci zadebiutował drugi zwiastun filmu "Kapitan Marvel". Tym razem Marvel Studios zaserwowało widzom dużo akcji, zaprezentowało głównych przeciwników i wyjaśniło, skąd pochodzą moce głównej bohaterki.

Pierwszy kwartał 2019 roku będzie należał do jednej z najpotężniejszych superbohaterek filmowego uniwersum Marvela. Na ekrany kin wejdzie 21. film Marvel Studios, przedstawiający losy Kapitan Marvel. W związku ze zbliżającą się premierą produkcji, do sieci trafił drugi zwiastun solowych przygód Carol Danvers. Co się w nim pojawia?

"Kapitan Marvel" - drugi zwiastun filmu Marvela

Pierwszy zwiastun nie wywołał takiego poruszenia jak na przykład zapowiedź "Avengers: Infinity War" tym bardziej, że nie pojawiło się w nim zbyt wiele konkretnych informacji na temat postaci Kapitan Marvel. Bohaterka nie jest tak popularna, jak na przykład Spider-Man, Kapitan Ameryka, czy  Iron Man, więc wielu fanów MCU spotyka się z nią po raz pierwszy. Drugi zwiastun częściowo odpowiada na pytania, które narosły wokół pierwszego trailera.

W nowym zwiastunie poznajemy, przynajmniej po części pochodzenie mocy tytułowej bohaterki. Carol dowiaduje się o swoich nowych umiejętnościach od tajemniczej postaci granej przez Annette Bening. Kobieta tłumaczy, że Danvers została ocalona przez rasę Kree, kiedy kosmici znaleźli ją w stanie agonalnym. Pozbawiona pamięci została wojowniczką Kree. Bohaterka wraca na Ziemię, żeby poznać swoje ludzkie pochodzenie i przy okazji odkrywa, że planetę planują podbić zmiennokształtni Skrulle.

W trailerze widzimy też potwierdzenie tezy, którą wysnuli fani po obejrzeniu pierwszego trailera. W pewnym momencie Kapitan Marvel uderza w twarz staruszkę. Tak jak podejrzewano, kobieta jest w rzeczywistości Skrullem, który próbuje wtopić się w ziemskie otoczenie. Pojawia się również relacja z młodym Nickiem Furym. Akcja filmu dzieje się w latach 90. więc postać grana przez Samuela L. Jacksona nie jest jeszcze dyrektorem organizacji S.H.I.E.L.D. i posiada oko. Na końcu widzimy również, że Fury zaprzyjaźnił się z kotem Carol, który prawdopodobnie, tak jak w komiksach w rzeczywistości jest kosmitą.

"Kapitan Marvel" - kiedy premiera?

Na pierwszy w historii Marvel Studios solowy film o superbohaterce musimy poczekać jeszcze kilkanaście tygodni. Produkcja trafi na ekrany polskich kin już 8 marca 2019 roku. Data jest nie przypadkowa, ponieważ wtedy wypada również Dzień Kobiet.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.