04.12.2018 10:01

Skrulle, origin bohaterki i kosmiczny kot w drugim zwiastunie "Kapitan Marvel"

W sieci zadebiutował drugi zwiastun filmu "Kapitan Marvel". Tym razem Marvel Studios zaserwowało widzom dużo akcji, zaprezentowało głównych przeciwników i wyjaśniło, skąd pochodzą moce głównej bohaterki.

Brie Larson jako Kapitan Marvel
foto: kadr z filmu Kapitan Marvel

Pierwszy kwartał 2019 roku będzie należał do jednej z najpotężniejszych superbohaterek filmowego uniwersum Marvela. Na ekrany kin wejdzie 21. film Marvel Studios, przedstawiający losy Kapitan Marvel. W związku ze zbliżającą się premierą produkcji, do sieci trafił drugi zwiastun solowych przygód Carol Danvers. Co się w nim pojawia?

"Kapitan Marvel" - drugi zwiastun filmu Marvela

Pierwszy zwiastun nie wywołał takiego poruszenia jak na przykład zapowiedź "Avengers: Infinity War" tym bardziej, że nie pojawiło się w nim zbyt wiele konkretnych informacji na temat postaci Kapitan Marvel. Bohaterka nie jest tak popularna, jak na przykład Spider-Man, Kapitan Ameryka, czy  Iron Man, więc wielu fanów MCU spotyka się z nią po raz pierwszy. Drugi zwiastun częściowo odpowiada na pytania, które narosły wokół pierwszego trailera.

W nowym zwiastunie poznajemy, przynajmniej po części pochodzenie mocy tytułowej bohaterki. Carol dowiaduje się o swoich nowych umiejętnościach od tajemniczej postaci granej przez Annette Bening. Kobieta tłumaczy, że Danvers została ocalona przez rasę Kree, kiedy kosmici znaleźli ją w stanie agonalnym. Pozbawiona pamięci została wojowniczką Kree. Bohaterka wraca na Ziemię, żeby poznać swoje ludzkie pochodzenie i przy okazji odkrywa, że planetę planują podbić zmiennokształtni Skrulle.

W trailerze widzimy też potwierdzenie tezy, którą wysnuli fani po obejrzeniu pierwszego trailera. W pewnym momencie Kapitan Marvel uderza w twarz staruszkę. Tak jak podejrzewano, kobieta jest w rzeczywistości Skrullem, który próbuje wtopić się w ziemskie otoczenie. Pojawia się również relacja z młodym Nickiem Furym. Akcja filmu dzieje się w latach 90. więc postać grana przez Samuela L. Jacksona nie jest jeszcze dyrektorem organizacji S.H.I.E.L.D. i posiada oko. Na końcu widzimy również, że Fury zaprzyjaźnił się z kotem Carol, który prawdopodobnie, tak jak w komiksach w rzeczywistości jest kosmitą.

"Kapitan Marvel" - kiedy premiera?

Na pierwszy w historii Marvel Studios solowy film o superbohaterce musimy poczekać jeszcze kilkanaście tygodni. Produkcja trafi na ekrany polskich kin już 8 marca 2019 roku. Data jest nie przypadkowa, ponieważ wtedy wypada również Dzień Kobiet.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny Captain Marvel Marvel Marvel Comics