14.02.2018 19:52

10 sławnych penisów, czyli słynni aktorzy zupełnie nago w filmach

W sobotni wieczór polecamy rzucić w kąt nudnego Greya i skupić się na prawdziwych mężczyznach, którzy nie wstydzą się pokazać o wiele więcej niż samą twarz.

10 sławnych penisów, czyli słynni aktorzy zupełnie nago w filmach
foto: plakat filmu "Wstyd"

Większość filmów, w których pojawiają się rozbierane sceny, prezentuje nagie kobiety, a w szczególności ich biusty. Nawet w „Grze o tron”, która słynie z epatowania nagością, jest to głównie nagość w wykonaniu damskim i żaden Jon Snow ani inny Jaime Lannister nie zdecydował się obnażyć w pełni (chyba, że o czymś nie pamiętamy?). Gdzie tu równouprawnienie i możliwość, by nie tylko heteroseksualni mężczyźni mieli na co popatrzeć na ekranie? Ano istnieje, tylko zdarza się o wiele rzadziej. Niemniej, nawet najsłynniejsi aktorzy, jak Michael Fassbender, James Franco czy Tom Hardy nieraz pojawiali się zupełnie nago na ekranie, w tzw. wersji full frontal.

W związku z tym postanowiliśmy uchronić panie (oraz zainteresowanych panów) przed oglądaniem w walentynki nudnego Greya i jego pięćdziesięciu twarzy i zaprezentować Wam słynnych mężczyzn, którzy nie wstydzą się pokazywać innych istotnych części ciała, występując w filmach tak jak ich matka natura stworzyła. Patrzcie i podziwiajcie!

1. Michael Fassbender

Film „Wstyd” Steve'a McQueena był przyczyną kłótni niejednej pary, która obejrzała w kinie Michaela Fassbendera paradującego zupełnie nago i bez żadnego skrępowania. Aktor już wcześniej pojawiał się bez ubrania (również w scenach, w których było widać wszystko) m.in. w filmie „Głód” tego samego reżysera. Jednak w „Głodzie” chodziło o sprawę wagi państwowej i pokazywano wychudzonego więźnia. Co innego we „Wstydzie”, który w pewien sposób uprzedmiotowił na ekranie mężczyznę tak, jak do tej pory uprzedmiotawiano tylko kobiety. Dlatego też wielu męskich widzów zarzucało filmowi (o ironio!) niepotrzebne epatowanie nagością, zaś ludzie, którzy go nie zrozumieli, nazywali go pornosem.

W rzeczywistości „Wstyd” to przejmująca opowieść o samotności, uzależnieniu, wpływie wychowania na dorosłe życie i upośledzeniu dzisiejszych relacji damsko-męskich. Ale przecież kto by się tym przejmował, kiedy na ekranie jeden z najsłynniejszych aktorów młodego pokolenia wymachuje penisem...

michael fassbender full frontal

2. James Franco

Twórca „The Disaster Artist” uchodzi za skandalistę, który dużo czasu w swoim życiu i karierze poświęca erotyce. Wystarczy tylko spojrzeć na jego autorskie filmy oraz prywatne zdjęcia z sypialni, którymi ochoczo dzieli się w mediach społecznościowych. Franco bardzo często występuje w filmach nago lub prawie nago i zazwyczaj są to sceny erotyczne z przedstawicielami obojga płci. Poniżej - zdjęcie Jamesa Franco w roli Tommy'ego Wiseau, gdzie za cały kostium służyła skarpetka. 

james franco full frontal

3. Alexander Skarsgård

Skarsgård to kolejny gwiazdor, który nie stroni od homoseksualnych scen w filmach, a przede wszystkim nie stroni od scen rozbieranych. Jego występ w stroju Adama na zakończenie 6. sezonu „Czystej krwi” wzbudził ogromne emocje, jednak prawdziwą burzę w internecie wywołała perwersyjna scena z serialu „Wielkie kłamstewka”, w której Nicole Kidman pieści dłonią członka Skarsgårda, który gra jej agresywnego męża. Już niebawem aktor wcieli się w główną rolę w filmie Netfliksa pt. „Mute”. Czy uraczy swoje fanki i fanów podobnymi widokami? Przekonamy się już 23 lutego 2018. 

alexander skarsgaard full frontal

4. Tom Hardy

Rola w „Bronsonie” Nicolasa Windinga Refna to jedna z najwspanialszych kreacji aktorskich, jakie Tom Hardy stworzył w swojej karierze. Wcielając się w Charlesa Bronsona, jednego z najgroźniejszych i najbardziej zwichrowanych psychicznie przestępców w historii, by jak najbardziej zbliżyć się do oryginału, zgodził się występować zupełnie nago m.in. w scenach bójek czy rozmów z innymi bohaterami. Efekt? Oczywiście piorunujący. Kolejna rola niebezpiecznego twardziela czeka Hardy'ego w filmie „Venom” Rubena Fleischera. Jesteśmy pewni, że poradzi sobie równie zjawiskowo. 

tom hardy full frontal

5. Ewan McGregor

McGregor przez lata uchodził za etatowego golasa Hollywood. Nie ma żadnych oporów przed tym, by pokazywać się nago w filmach i na deskach teatru. Podobno scena w „Młodym Adamie”, w której widać przyrodzenie aktora w pełnej krasie, została początkowo wycięta z filmu, jednak przywrócono ją na prośbę McGregora. W wersji full frontal mogliśmy oglądać go także w „Trainspotting”, „Pillow Book” z 1996 roku oraz w „Idolu”. Nago wystąpił również w „Autorze widmo”, jednak sam nawet tego nie liczy, bo widać było tylko tyłek. Ciekawe, czym zaskoczy nas w solowym filmie Obi-Wana, jeśli faktycznie wcieli się w tę rolę. 

Ewan McGregor full frontal
Natalia Hluzow
Tagi: James Franco Tom Hardy Ewan McGregor Michael Fassbender Daniel Craig Colin Farrell Alexander Skarsgård Viggo Mortensen Mark Wahlberg Edward Norton