08.02.2019 10:11

"Smętarz dla zwierzaków" z oficjalnym zwiastunem. Zmienia fabułę książki

Do sieci trafił oficjalny zwiastun "Smętarza dla zwierzaków", w którym głównym bohaterem nie będzie Gage Creed. Zobaczcie zapowiedź nowej adaptacji książki Stephena Kinga.

Smętarz dla zwierzaków
foto: kadr z wideo

Dr Louis Creed (Jason Clarke), po przeprowadzce z żoną (Amy Seimetz) i ich dwojgiem dzieci z Bostonu do wiejskiego Maine, odkrywa ukryte głęboko w lesie dziwne, tajemnicze cmentarzysko. Kiedy w rodzinie dochodzi do tragedii, Louis zwraca się z prośbą o pomoc do swego nieco dziwacznego sąsiada (John Lithgow). Ich wspólne odkrycie będzie miało przerażające konsekwencje.

Smętarz dla zwierzaków - oficjalny zwiastun

Tak brzmi oficjalny opis fabuły "Smętarza dla zwierzaków", który nie różni się zbytnio od historii poznawanej w książce Stephena Kinga. Zmieniono natomiast jedną bardzo ważną rzecz - jednego z głównych bohaterów. Mianowicie życie straci nie Gage, a jego starsza siostra o imieniu Ellie. Zobaczcie zwiastun nowej wersji "Smętarza dla zwierzaków":

Co skłoniło twórców do podjęcia tak radykalnej decyzji? Otwartość Ellie i jej ciągła chęć poszukiwania odpowiedzi na trudne pytania. Tak przynajmniej twierdzi reżyser "Smętarza...", Dennis Widmyer, który opowiedział o tym w oficjalnym oświadczeniu prasowym:

"

Ten zwrot fabularny był już w scenariuszu, kiedy dołączyliśmy do projektu. Od razu wiedzieliśmy, że to jest jedna z najlepszych rzeczy w skrypcie. Jest nowe, świeże, a jednocześnie utrzymuje klimat książki. Jedną z rzeczy, którą lubiliśmy była Ellie, która wciąż zadaje pytania. Pyta się o śmierć swojego kota, o inne trudne tematy. Więc to było dobre, że teraz będzie znów zadawała te pytania. Wydaje mi się, że to dobry sposób na połączenie tego motywu. "

Smętarz dla zwierzaków remake
Smętarz dla zwierzaków remake
Przeczytaj także Jak zapowiada się nowa wersja „Smętarza dla zwierzaków”? Zobacz zwiastun horroru

Smętarz dla zwierzaków - kiedy premiera?

Na temat produkcji wypowiedział się również sam autor książki, Stephen King. Pisarz nie przebierał w słowach i po prostu ostrzegł widzów, że film będzie przerażający:

Premiera "Smętarza dla zwierzaków" jest zaplanowana na dzień 3 maja 2019 roku. Reżyserami projektu są Kevin Kolsch i Dennis Widmyer. Za scenariusz odpowiadają zaś David Kajganich oraz Jeff Buhler. 

Kamil Kacperski
Tagi: Zwiastuny Smętarz dla zwierzaków