"Smętarz dla zwierzaków" z oficjalnym zwiastunem. Zmienia fabułę książki

Kamil Kacperski
08.02.2019 10:11
"Smętarz dla zwierzaków" z oficjalnym zwiastunem. Zmienia fabułę książki Fot. kadr z wideo

Do sieci trafił oficjalny zwiastun "Smętarza dla zwierzaków", w którym głównym bohaterem nie będzie Gage Creed. Zobaczcie zapowiedź nowej adaptacji książki Stephena Kinga.

Dr Louis Creed (Jason Clarke), po przeprowadzce z żoną (Amy Seimetz) i ich dwojgiem dzieci z Bostonu do wiejskiego Maine, odkrywa ukryte głęboko w lesie dziwne, tajemnicze cmentarzysko. Kiedy w rodzinie dochodzi do tragedii, Louis zwraca się z prośbą o pomoc do swego nieco dziwacznego sąsiada (John Lithgow). Ich wspólne odkrycie będzie miało przerażające konsekwencje.

Smętarz dla zwierzaków - oficjalny zwiastun

Tak brzmi oficjalny opis fabuły "Smętarza dla zwierzaków", który nie różni się zbytnio od historii poznawanej w książce Stephena Kinga. Zmieniono natomiast jedną bardzo ważną rzecz - jednego z głównych bohaterów. Mianowicie życie straci nie Gage, a jego starsza siostra o imieniu Ellie. Zobaczcie zwiastun nowej wersji "Smętarza dla zwierzaków":

Co skłoniło twórców do podjęcia tak radykalnej decyzji? Otwartość Ellie i jej ciągła chęć poszukiwania odpowiedzi na trudne pytania. Tak przynajmniej twierdzi reżyser "Smętarza...", Dennis Widmyer, który opowiedział o tym w oficjalnym oświadczeniu prasowym:

Ten zwrot fabularny był już w scenariuszu, kiedy dołączyliśmy do projektu. Od razu wiedzieliśmy, że to jest jedna z najlepszych rzeczy w skrypcie. Jest nowe, świeże, a jednocześnie utrzymuje klimat książki. Jedną z rzeczy, którą lubiliśmy była Ellie, która wciąż zadaje pytania. Pyta się o śmierć swojego kota, o inne trudne tematy. Więc to było dobre, że teraz będzie znów zadawała te pytania. Wydaje mi się, że to dobry sposób na połączenie tego motywu.

Przeczytaj także

Smętarz dla zwierzaków - kiedy premiera?

Na temat produkcji wypowiedział się również sam autor książki, Stephen King. Pisarz nie przebierał w słowach i po prostu ostrzegł widzów, że film będzie przerażający:

Premiera "Smętarza dla zwierzaków" jest zaplanowana na dzień 3 maja 2019 roku. Reżyserami projektu są Kevin Kolsch i Dennis Widmyer. Za scenariusz odpowiadają zaś David Kajganich oraz Jeff Buhler. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.