18.08.2016 08:41

„Smoleńsk” na zdjęciach z planu

Dystrybutor nowego dzieła Antoniego Krauze udostępnił fotosy z filmu oraz zdjęcia z planu. Zobaczcie.

„Smoleńsk” na zdjęciach z planu
foto: Picaresque / materiały prasowe

„Smoleńsk” miał początkowo trafić do kin w marcu 2016 roku - przy tej okazji został udostępniony 1. zwiastun obrazu. Datę premiery przesunięto na bliżej nieokreślony czas z uwagi na trudności przy realizacji filmu i stopień technologicznego skomplikowania, choć my twierdzimy, że powodem tego było tworzenie ścieżki dźwiękowej przez Slayera. Ostatecznie dzieło trafi do nas 9 września 2016 roku. Wraz z tą informacją przedstawiony został kolejny trailer ukazujący kilka nieznanych wcześniej fragmentów z filmu.

Dzięki udostępnionym zdjęciom możemy przyjrzeć się kolejnym ujęciom, które nie były pokazane w dotychczasowych materiałach promocyjnych. Zobaczcie co nam zdradzono:

Antoni Krauze opowiadając o swoim dziele zdradził co sprawiło, że postanowił zabrać się za realizację filmu o dramatycznych wydarzeniach z 10 kwietnia 2010 roku:     

"

Tragedia smoleńska stała się najważniejszym wydarzeniem w III RP, najtragiczniejszą chwilą w polskiej historii od czasu II wojny światowej. To wydarzenie, które wpływa na los dzisiejszej Polski i życie Polaków w sposób niebywale silny. Podzieliło nas bardzo głęboko, dlatego próba zmierzenia się z tym tematem jest nie tylko wielkim wyzwaniem, ale i obywatelskim obowiązkiem twórcy. "

10 kwietnia 2010 roku rządowy samolot Tupolew 154 ulega katastrofie w Smoleńsku. Tragedia wywołuje ogromne poruszenie w Polsce i na świecie. Nina (Beata Fido) – dziennikarka pracująca dla dużej, komercyjnej stacji telewizyjnej – próbuje dowiedzieć się, jakie były powody katastrofy.

Tropy prowadzą między innymi do dramatycznej wyprawy Lecha Kaczyńskiego do ogarniętej wojną Gruzji, której celem było powstrzymanie inwazji wojsk rosyjskich na Tbilisi w sierpniu 2008 roku. Z każdą kolejną godziną dziennikarskiego śledztwa Nina przekonuje się, że prawda jest o wiele bardziej złożona, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać…

W „Smoleńsku” ujrzymy na ekranie Beatę Fido w roli dziennikarki Niny, zaś w parę prezydencka wcielą się Lech Łotocki, jako Lech Kaczyński, oraz Ewa Dałkowska, jako Maria Kaczyńska. Oprócz tego w filmie zobaczymy takich aktorów, jak: Halina Łabonarska, Maciej Półtorak, Redbad Klynstra, Jerzy Zelnik, Piotr Bajor, Tomasz Radawiec czy Mirosława Marcheluk. Muzykę do filmu skomponował zaś Michał Lorenc, autor oprawy dźwiękowej takich produkcji, jak: „Poznań 56”, „Historia Roja”, „Przedwiośnie” i „Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł”.

Co sądzicie o zdjęciach ze „Smoleńska”?

Robert Skowronski
Tagi: News Smoleńsk