„Smoleńsk” z opóźnioną datą premiery

Robert Skowronski
22.03.2016 17:42
„Smoleńsk” z opóźnioną datą premiery Fot. materiały prasowe

Z dniem 15 kwietnia 2016 roku miała się odbyć premiera filmu „Smoleńsk”. Trzeba będzie jednak jeszcze poczekać nim obraz trafi na ekrany.

Opublikowany już został oficjalny zwiastun „Smoleńska”, który nawet doczekał się swojej parodii. Póki co będziemy musieli się tym zadowolić, gdyż dzieło w reżyserii Antoniego Krauze zostało opóźnione. Oświadczenie w tej sprawie wydał Maciej Pawlicki, producent obrazu:

Ze względu na dobro filmu Antoniego Krauze pt. „Smoleńsk” zmuszeni jesteśmy przesunąć datę jego premiery. Z uwagi na trudności przy realizacji filmu i stopień technologicznego skomplikowania, dodatkowy czas jest niezbędny, by przedstawić widzom w pełni ukończone dzieło.

To już kolejny raz kiedy dochodzi do podobnych zmian. Wcześniej dzieło miało ujrzeć światło dzienne w kwietniu 2015 roku, potem w październiku, a następnie już w marcu 2016 roku i wreszcie 15 kwietnia 2016. Kiedy zatem będziemy mogli się wybrać do kina na film o dziennikarce, która prowadzi śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej odkrywając, że był to zamach? Na dany moment ta informacja nie została wyjawiona.

Antoni Krauze opowiadając o swoim dziele zdradził co sprawiło, że postanowił zabrać się za realizację filmu o dramatycznych wydarzeniach z 10 kwietnia 2010 roku:     

Tragedia smoleńska stała się najważniejszym wydarzeniem w III RP, najtragiczniejszą chwilą w polskiej historii od czasu II wojny światowej. To wydarzenie, które wpływa na los dzisiejszej Polski i życie Polaków w sposób niebywale silny. Podzieliło nas bardzo głęboko, dlatego próba zmierzenia się z tym tematem jest nie tylko wielkim wyzwaniem, ale i obywatelskim obowiązkiem twórcy.

W „Smoleńsku” ujrzymy na ekranie Beatę Fido w roli dziennikarki Niny, zaś w parę prezydencka wcielą się Lech Łotocki, jako Lech Kaczyński, oraz Ewa Dałkowska, jako Maria Kaczyńska. Oprócz tego w filmie zobaczymy takich aktorów, jak: Halina Łabonarska, Maciej Półtorak, Redbad Klynstra, Jerzy Zelnik, Piotr Bajor, Tomasz Radawiec czy Mirosława Marcheluk.

Antoni Krauze wystąpił na II Konferencji Smoleńskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, gdzie mówił o katastrofie:

To, że do dzisiaj utrzymuje się, że załoga Tupolewa chciała wylądować jest czymś niebywałym. Co więcej, mówią to poważni ludzie. Mamy do czynienia z ogromną manipulacją.

Pełnej wypowiedzi reżysera możecie posłuchać poniżej:

Gdy tylko poznamy nową datę premiery filmu, będziemy o tym informować.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.