Sokół Millenium na planie „Gwiezdnych wojen: Epizodu VIII”

Robert Skowronski
02.05.2016 11:49
Sokół Millenium na planie „Gwiezdnych wojen: Epizodu VIII” Fot. kadr z filmu

Na temat fabuły „Gwiezdnych wojen: Epizodu VIII” możemy jedynie spekulować, gdyż nie ujawniono szczegółów jej dotyczących. Przyczynkiem do snucia kolejnych teorii mogą być nowo opublikowane fotografie z planu filmu.

Udało się nam już zobaczyć jak powstaje widowisko Riana Johnsona dzięki pierwszym zdjęciom z miejsca realizacji dzieła oraz poprzez wizytę brytyjskich książąt u twórców i aktorów. Pomimo tego, że „Gwiezdne wojny: Epizod VIII” są traktowane w sposób ściśle tajny, doszło do wycieku kolejnych materiałów.

Tym razem możemy zobaczyć fotografie przedstawiające słynnego Sokoła Millenium, który prawdopodobnie znajduje się na planecie Ahch-To – znamy ją z zakończenia „Przebudzenia mocy” oraz z zapowiedzi „Epizodu VIII”:

Zdjęcia zostały wykonane w Pinewood Studios w Buckinghamshire w Wielkiej Brytanii przez drona. To co zwraca na nich uwagę, oprócz oczywiście statku Hana Solo, to specyficznie wyglądające drzewo oraz budynek kosmodromu.

Wiele wskazuje na to, że w „Epizodzie VIII” zobaczymy jak Rey grana przez Daisy Ridley jest szkolona na rycerza Jedi przez Luke’a Skywalkera. Sugeruje to zarówno zakończenie „Przebudzenia mocy”, jak i jedno z opublikowanych wcześniej zdjęć, na którym Ridley niesie na plecach Marka Hamilla. To jasne nawiązanie do tego, jak Skywalker sam lata temu poruszał się ze swoim mistrzem Yodą.

Na ekranie zobaczymy znajome twarze z „Przebudzenia mocy”, ale też kilka nowych. W dziele Riana Johnsona wystąpią Benicio Del Toro, Laura Dern i nieznana szerszej widowni Kelly Marie Tran. Producentami filmu są Kathleen Kennedy i Ram Bergman, a producentami wykonawczymi J.J. Abrams, Jason McGatlin i Tom Karnowski.

O swoim udziale w kolejnej części gwiezdnej sagi opowiedział Benicio Del Toro:

Cieszę się z możliwości pracy z Rianem Johnsonem. To on dotarł do mnie z pomysłem obsadzenia mnie w „Gwiezdnych wojnach”. „Przebudzenie mocy” było sukcesem kasowym i artystycznym. Film bardzo mi się podobał, dlatego nieco się stresuję na myśl bycia częścią kolejnego epizodu, ale też bardzo mnie to cieszy.

Z kolei reżyser dzieła poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych o tym, że prace przy filmie idą bardzo sprawnie:

Nie mogę uwierzyć, że połowa zdjęć już za nami.

Pozostaje nam oczekiwać na premierę, która odbędzie się w 15 grudnia 2017. Jeszcze w tym roku otrzymamy zaś spin off serii, „Łotr Jeden. Gwiezdne wojny - historie”. Całość będzie osadzona pomiędzy wydarzeniami znanymi z „Zemsty Sithów” a tymi z „Nowej nadziei”. Będzie to pierwszy obraz w gwiezdnym uniwersum, w którym nie ujrzymy żadnego z Jedi.

Jak Wam się podobają nowe zdjęcia z planu „Epizodu VIII”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.