10.11.2017 14:15

Sokół Millenium odnaleziony na… Google Maps

Możesz ukrywać się i uciekać, ale przed mapami Google nie ukryjesz niczego.

Sokół Millenium odnaleziony na… Google Maps
foto: www.google.pl/maps; kadr z wideo

Disney słynie z tego, jak pilnie strzeże sekretów dotyczących swoich nadchodzących produkcji, w szczególności zaś aurą tajemniczości owiane są wszelkie informacje związane z sagą „Gwiezdne wojny”. Tymczasem dociekliwi fani odkryli, gdzie Disney postanowił ukryć słynnego Sokoła Millenium przed ciekawskimi oczami. I udało im się to zrobić z pomocą... Google Maps (!).

Naturalnej wielkości model pojazdu Hana Solo znajduje się w Wielkiej Brytanii, przy wyjeździe z Longcross Studios. A przynajmniej tam znajdował się w chwili wykonywania zdjęcia. By nie można było go dostrzec z Ziemi, Disney postanowił obstawić go kontenerami. Nie stanowiły one jednak żadnej przeszkody dla Google Maps, które prezentują makietę Sokoła Millenium w pełnej okazałości na swoich zdjęciach satelitarnych.

sokół milenium 2

Jeśli nie wierzycie powyższej fotografii, obecność wehikułu Hana Solo na mapach google możecie sprawdzić osobiście. Nie jest do końca pewne, kiedy powstało to zdjęcie, jednak można domniemywać, że ukrywany model pojawi się w VIII epizodzie „Star Wars”, gdyż materiały z planu potwierdzają obecność Sokoła Millenium w „Ostatnich Jedi”. I już niebawem będziemy mogli podziwiać go na własne oczy. Polska premiera 8. części „Gwiezdnych Wojen” odbędzie się 14 grudnia 2017 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: Star Wars