19.11.2019 08:52

"Solid Gold" - Janusz Gajos i Andrzej Seweryn w zwiastunie filmu inspirowanego aferą Amber Gold

W sieci pojawił się zwiastun filmu "Solid Gold" - produkcji w reżyserii Jacka Bromskiego inspirowanej aferą Amber Gold. W rolach głównych Janusz Gajos, Marta Nieradkiewicz i Andrzej Seweryn.

Solid Gold
foto: materiały promocyjne

Już niedługo do kin trafi nowy film Jacka Bromskiego. "Solid Gold" to thriller sensacyjny inspirowany kulisami afery Amber Gold. Jak prezentuje się zwiastun filmu?

"Solid Gold" - zwiastun filmu o aferze Amber Gold

Produkcja to trzymająca w napięciu historia o policjantach, którzy starają się wyciągnąć na światło dzienne nieuczciwe praktyki z pozoru nienagannego biznesmena. W rzeczywistości mężczyzna jest zamieszany w wiele przestępstw, które ukrywa dzięki swojej władzy, wpływom i finansom. Czy nowej komórce policji uda się zatrzymać proceder? A może w całą aferę zamieszani są również przedstawiciele prawa?

Jak widać, zwiastun trzyma w napięciu do ostatniej sekundy. W rolach głównych wystąpili Janusz Gajos, Marta Nieradkiewicz, Andrzej Seweryn, Artur Żmijewski, Dantua Stenka, Olgierd Łukaszewicz, Piotr Stramowski, Ewa Kasprzyk, Andrzej Konopka, Olena Leonenko-Głowacka, Andrzej Zieliński, Marcin Hycnar, Sławomir Orzechowski, Sonia Roszczuk, Katarzyna Śmiechowicz, Karolina Staniec, Zosia Bromska oraz Maciej Maleńczuk.

Solid Gold
Król Canal+
Król Canal+
Przeczytaj także Canal+ zakończył zdjęcia do nowego serialu gangsterskiego. Kiedy premiera "Króla"?

"Solid Gold" - kiedy premiera?

Film trafi do kin już 29 listopada 2019 roku. Początkowo premiera miała odbyć się 11 listopada, ale nie zgodziła się na to Telewizja Polska, która pierwotnie była koproducentem "Solid Gold". Treść filmu nie podobała się TVP i z tego powodu wstrzymano dystrybucję oraz próbowano zablokować seans na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Reżyser uważa, że miało to związek ze zbliżającymi się wówczas wyborami do parlamentu.

Solid Gold
Solid Gold
Przeczytaj także Film o aferze Amber Gold wycofany przez TVP z festiwalu w Gdyni. Reżyser twierdzi, że ma to związek z wyborami parlamentarnymi

Zobacz też: Polskie filmy, które ukażą się w 2020 roku. Wśród nich "Psy 3" i "Broad Peak"

Tagi: Maciej Maleńczuk Zwiastuny polskie filmy