12.11.2019 16:25

"Solid Gold": kontrowersyjny film o aferze Amber Gold jednak trafi do kin. Kiedy premiera?

"Solid Gold" to film Jacka Bromskiego, który wzbudził olbrzymie kontrowersje. Produkcja trafi w końcu do polskich kin. Kiedy?

Foto: materiały prasowe Kino Świat
Foto: materiały prasowe Kino Świat

"Solid Gold" Jacka Bromskiego wzbudził olbrzymie kontrowersje. Film o aferze Amber Gold miał zadebiutować podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jego udział został jednak wycofany w wyniku konfliktu pomiędzy reżyserem a Telewizją Polską, jednym z koproducentów. Obraz ostatecznie trafi na ekrany polskich kin. Poniżej znajdziecie wszystko, co wiemy o "Solid Gold".

"Solid Gold" - o czym jest film Jacka Bromskiego?

"Solid Gold" to sensacyjny thriller inspirowany kulisami afery Amber Gold - przedsiębiorstwa, uznawanego za tak zwaną piramidę finansową, którego działalność przyniosła w 2014 rok straty rzędu 851 milionów złotych. Poznamy tu historię młodej policjantki Kai Miller, która w takcie jednej z akcji zostaje porwana i zgwałcona przez gangsterów. Udaje jej się zbiec, pozbawiając życia swoich oprawców. Kobieta zataja jednak całe zdarzenie i składa wypowiedzenie.

Solid Gold
Solid Gold
Przeczytaj także Film o aferze Amber Gold wycofany przez TVP z festiwalu w Gdyni. Reżyser twierdzi, że ma to związek z wyborami parlamentarnymi

Po ośmiu latach jej tropem podąża były szef. Jest on wysoko postawionym oficerem CBŚ, stojącym na czele zespołu prowadzącego dochodzenie w sprawie biznesowo-politycznych powiązań na Pomorzu. Ich zadaniem jest rozpracowanie przestępców zajmujących się budowaniem piramidy finansowej o ogromnym zasięgu. Wszystkie tropy prowadzą do nieuczciwego biznesmena wykorzystującego polityczne znajomości do ochrony własnych interesów. Z czasem dochodzenie ujawnia powiązania świata biznesu i służb ze zorganizowaną przestępczością.

Foto: materiały prasowe Kino Świat
Roman Polański
Roman Polański
Przeczytaj także Roman Polański oskarżony o "wyjątkowo okrutny" gwałt. Ofiarą była francuska aktorka

"Solid Gold" - obsada

W "Solid Gold" zobaczymy całą plejadę gwiazd polskiej sceny filmowej. W filmie Jacka Bromskiego wystąpią między innymi Marta Nieradkiewicz, Janusz Gajos, Andrzej Seweryn, Artur Żmijewski, Danuta Stenka, Olgierd Łukaszewicz, Piotr Stramowski, Mateusz Kościuszkiewicz i Maciej Maleńczuk.

From the Dark
From the Dark
Przeczytaj także Zagrała zabójczynię w horrorze, dzień po zakończeniu zdjęć została aresztowana za zabójstwo

"Solid Gold" - premiera

Reżyserem filmu jest Jacek Bromski, który napisał również scenariusz. "Solid Gold" ukaże się w polskich kinach już 29 listopada 2019 roku. Nowym dystrybutorem produkcji jest Kino Świat.

Zobacz też: Policja aresztowała Spider-Mana. Mężczyzna jest podejrzany o serię włamań

Tagi: Film News polskie filmy