04.07.2018 12:16

Sony Pictures przypadkowo udostępniło na YouTube cały film zamiast zwiastuna

Całe filmy online tylko na kanale Youtube Sony Pictures! A przynajmniej jeden film, który przez pomyłkę trafił do sieci zamiast trailera.

Khali the killer
foto: kadr ze zwiastuna filmu "Khali the Killer"

Podczas gdy większość wytwórni stara się, by żadne spoilery dotyczące ich produkcji nie ujrzały światła dziennego aż do premiery i realizuje sceny tylko na potrzeby zwiastunów, by zmylić widzów, Sony Pictures zdecydowało się pójść pod prąd i zamiast trailera – udostępnić cały film na YouTube.

„Zdecydowało się” to oczywiście duże nadużycie, ponieważ cała sprawa miała charakter nieszczęśliwego wypadku. Podobnie jak niegdyś pracownik HBO, który przez pomyłkę upublicznił nowy odcinek „Gry o tron”, jeden z (miejmy nadzieję, że wciąż) pracowników Sony przypadkowo umieścił na YouTube cały film „Khali the Killer”.

„Khali the Killer” – cały film na kanale Sony Pictures został udostępniony celowo?

Na szczęście, „Khali the Killer” nie jest hitem na miarę najnowszego filmu Quentina Tarantino, „Venoma” czy nawet „Dziewczyny w sieci pająka”, a jedynie niskobudżetową, niezależną produkcją, która miała już zresztą swoją premierę w listopadzie 2017 roku. Dlatego też część sceptyków uważa, że całe zajście nie było nieszczęśliwym wypadkiem, a celowym działaniem marketingowym, które miało przyciągnąć uwagę widzów przed premier filmu na DVD i Blu-Ray. Teoria ta wydaje się o tyle prawdopodobna, że usunięcie filmu zajęło wytwórni Sony aż 6 godzin, w ciągu których produkcja doczekała się 11 tysięcy wyświetleń, na co nie mogłaby chyba liczyć w żadnych innych warunkach przy ocenie 3.8/10 na IMDB.

„Khali the Killer” to opowieść o emerytowanym zabójcy, który decyduje się wziąć ostatnią robotę, by pomóc swojej umierającej babci. Reżyserem filmu jest Jon Matthews. W rolach głównych wystąpili: Richard Cabral, Ryan Dorsey i Clayton Cardenas.

Czy myślisz, że Sony udostępniło cały film celowo?

Natalia Hluzow