27.08.2019 10:22

"Spider-Man 3": Tom Holland zdradził, że kolejna część będzie "większa i lepsza" niż dotychczasowe filmy

Trwa spór o Spider-Mana między Disneyem a Sony. Kolejna część powstanie już poza Marvel Studios, ale Tom Holland zdradził, że fani herosa nie powinni narzekać, bo nowa produkcja powinna im się spodobać.

Spider-Man: Homecoming
foto: kadr z filmu Spider-Man: Homecoming

Pod koniec sierpnia 2019 roku światem fanów filmów na podstawie komiksów Marvela wstrząsnęła informacja o zerwaniu umowy między Sony i Disneyem. Do tej pory Marvel Studios mogło wykorzystywać wizerunek pajęczego bohatera, ale praktycznie cały zysk z filmów o jego przygodach, trafiał do Sony Pictures. Z tego powodu szefowie MCU zażądali zmiany w umowie, co zakończyło się przerwaniem współpracy. Fani są rozgoryczeni odejściem Spider-Mana z kinowego uniwersum Marvela, ale Tom Holland zapewnia, że nie ma powodu do smutku.

"Spider-Man 3" - tom Holland zapewnia, że nowa część będzie lepsza niż poprzednie

Film "Spider-Man: Far From Home" zakończył się cliffhangerem, który sugerował, że w trzeciej części świat Petera Parkera zostanie wywrócony do góry nogami. Poza tym z fabuły wynikało, że młody heros zostanie następcą Iron Mana i dołączy do nowego wcielenia Avengers. Wygląda jednak na to, że te plany nie wejdą w życie z powodu zerwania umowy. Nie oznacza to jednak, że Pajączek zniknie. Twórcy z Sony Pictures postanowili wykorzystać najświeższe wcielenie Spider-Mana i kontynuować jego przygodę w produkcjach, które najprawdopodobniej osadzone będą w świecie "Venoma".

Holland udzielił wywiadu portalowi Comic Book, w którym zdradził, że miał już do czynienia z pierwszymi przygotowaniami do kontynuacji "Spider-Mana". Młody aktor spotkał się z osobami odpowiedzialnymi obecnie za trzecią część przygód herosa. Przedstawiono mu pomysł na fabułę kolejnego filmu. Według Hollanda fani będą zachwyceni.

"

Pomysły, które teraz mamy poszerzą świat Spider-Mana i wprowadzą do niego zupełnie nowe postacie. Powstanie corssover z innymi bohaterami, co jest bardzo ekscytujące. [...] Ten film będzie o wiele większy i lepszy, od tego, co powstało do tej pory i to jest świetne. "

Tom Holland
Tom Holland
Przeczytaj także Tom Holland i Kevin Feige skomentowali przyszłość Spider-Mana w MCU

Osoby śledzące kino superbohaterskie zapewne domyślają się, o jakim corssoverze wspomniał Holland. Sony od jakiegoś czasu buduje własne uniwersum oparte na postaciach związanych ze Spider-Manem. W 2018 roku zadebiutował "Venom". Obecnie trwają prace nad filmem "Morbius". W planach są również solowe przygody Kravena, Black Cat i Silver Sable. Prawdopodobnie Spider-Man stanie oko w oko z Eddiem Brockiem i jego Symbiotem. Wydarzy się to zapewne w trzeciej części przygód Parkera, ale niewykluczone, że w sequelu "Venoma" Pajączek zaliczy podobny występ gościnny, co w przypadku Carnage'a w części pierwszej.

Venom
Venom
Przeczytaj także "Venom 2" - Andy Serkis oficjalnie reżyserem filmu. Twórca zdradził szczegóły fabuły

"Spider-Man 3" - kiedy premiera?

Na razie trudno przewidzieć, kiedy Tom Holland ponownie przywdzieje maskę pajęczego superbohatera. Jon Watts, który był reżyserem "Homecoming" i "Far From Home" prawdopodobnie nie powróci do serii w trzeciej części. Za scenariusz mają jednak odpowiadać ci sami twórcy, co dotychczas. Na razie przyszłość marki jest nie pewna, więc "Spider-Man 3" istnieje obecnie w strefie dalekich planów. Czy dojdzie do skutku? Przekonamy się za jakiś czas.

Zobacz też: Koniec Spider-Mana w MCU: Fani wiedzą, jak Disney powinien strollować Sony

Tagi: News Spider-Man Venom Tom Holland Marvel