31.12.2019 08:22

"Spider-Man 3": wiemy, kiedy ruszą zdjęcia do kolejnej części serii z Tomem Hollandem

Tom Holland jako Spider-Man powróci już niedługo w trzeciej części solowych przygód. Kiedy ruszą zdjęcia do kolejnego filmu Marvel Studios i Sony Pictures?

Spider-Man: Homecoming
foto: kadr z filmu Spider-Man: Homecoming

Dobre wieści dla fanów Spider-Mana i mniej dobre dla miłośników Uncharted. Już niedługo Tom Holland po raz kolejny wejdzie na plan zdjęciowy solowego filmu o pajęczym superbohaterze. Niestety zdjęcia do kolejnej produkcji Marvel Studios i Sony Pictures będą kolidować dotychczasowymi planami realizacyjnymi adaptacji słynnej gry. 

"Spider-Man 3" - kiedy ruszą zdjęcia do filmu Marvela?

Jak donosi Deadline, ekipa drugiego sequela "Spider-Mana" dziejącego się w MCU wejdzie na plan latem 2020 roku. Oznacza to, że prace nad filmem ruszą niespełna rok po premierze poprzedniej odsłony - "Spider-Man: Far From Home". Niestety decyzje Marvel Studios i Sony Pictures pokrzyżowały plany twórcom innego filmu z Hollandem w roli głównej - "Uncharted". Zdjęcia do filmu opóźniono, więc dotychczasowy reżyser musiał zrezygnować z brania udziału w tym przedsięwzięciu. 

Tom Holland
Tom Holland
Przeczytaj także Tom Holland i Kevin Feige skomentowali przyszłość Spider-Mana w MCU

Podanie daty zdjęć do trzeciej części "Spider-Mana" powinna ucieszyć osoby, które jeszcze pamiętają, co działo się w sierpniu 2019 roku. Przedstawiciele Marvel Studios i Sony Pictures pokłócili się o zyski płynące z produkcji o Pajęczaku, w wyniku czego, rozwiązano umowę. Oznaczało to, że nie powstanie kolejny "Spider-Man" rozgrywający się w MCU, bo Marvel Studios nie ma praw do postaci. Na szczęście kilka tygodni później sprawa wróciła do normy na nowych warunkach, do czego włodarzy obu wytwórni skłonił podobno sam Tom Holland. 

Tom Holland
Tom Holland
Przeczytaj także "Uncharted" - poznaliśmy datę premiery i szczegóły fabuły filmu z Tomem Hollandem

"Spider-Man 3" - kiedy premiera filmu Marvela?

Twórcy muszą się spieszyć, ponieważ data premiery filmu została już zaplanowana co do dnia. Nowe przygody Spider-Mana zobaczymy już 16 lipca 2021 roku. Filmowcy będą mieli mniej więcej rok, żeby dostarczyć do kin gotowy produkt. Co dalej ze Spider-Manem w MCU? Tego na razie nie wiadomo. Istnieje szansa, że heros zniknie ze świata kontrolowanego przez Disneya i na dobre dołączy do własnego kinowego uniwersum powoli tworzonego przez Sony. O tym jednak przekonamy się za jakiś czas. 

Spider-Man: Far From Home
Spider-Man: Far From Home
Przeczytaj także "Venom 2": Tom Holland wystąpi w nadchodzącym filmie Sony

Zobacz też: Spider-Man w MCU: jaka przyszłość czeka filmowego herosa po 3. części filmu? 

Tagi: News Spider-Man Tom Holland Marvel