"Spider-Man: Far From Home" - gdzie i kiedy dzieje się film?

Kamil Kacperski
16.01.2019 13:05
"Spider-Man: Far From Home" - gdzie i kiedy dzieje się film? Fot. kadr z filmu

Do sieci trafił zwiastun filmu "Spider-Man: Far From Home" i fani nie mogą dojść do porozumienia - czy film dzieje się przed, czy po "Avengers: Infinity War".

Do sieci w połowie stycznia 2019 roku trafił 1. zwiastun "Spider-Mana: Far From Home". Długo wyczekiwany materiał raczej nie rozczarował fanów Pajączka - widzieliśmy nowe stroje Ścianołaza, Nicka Fury'ego, nawiązanie do wujka Bena, a także początki romansu między MJ a Peterem. Trailer zawierał również kilka fragmentów, które spowodowały, że fani zaczęli się zastanawiać, czy przypadkiem film nie jest osadzony w odległej przyszłości. Mając na myśli przyszłość, chodzi nam konkretnie o to, że "Far From Home" będzie się działo po "Endgame". 

Wszystko dlatego, że w materiale są dwie sceny sugerujące taki stan rzeczy - pierwsza z nich, to ta, w której Spider-Man odbiera czek na pół miliona dolarów przeznaczony dla osób bezdomnych. Został on przyznany przez fundację Starka, ale podpisała go Pepper Potts, narzeczona Tony'ego. Drugi z tych fragmentów odnosi się do rozmowy Happy'ego Hogana z Peterem. Były ochroniarz Iron Mana mówi Peterowi, że "jest całkowicie sam". Może to być ogromna hiperbola ze strony postaci Jona Favreau, ale także dosłowne przypomnienie Peterowi, że tym razem Tony mu nie pomoże. To sugeruje nie tylko, że Stark umrze w "Endgame", ale też, że wydarzenia z "FFH" dzieją się po 4. części "Avengers". Teorię podtrzymuje również fakt, że nowy, czarny strój Spidey dostaje od S.H.I.E.L.D., a nie od Tony'ego. 

Kiedy dzieje się Spider-Man: Far From Home?

Z drugiej strony, niektórzy fani twierdzą, że wycieczka Petera w "Far From Home" zakończy się w tym samym momencie, w którym poznajemy go w "Avengers: Infinity War", czyli na moście w Nowym Jorku:

Dużo łatwiej jest za to ustalić, gdzie będzie się działy wydarzenia przedstawione w "Spider-Manie: Far From Home". Na plakacie promującym produkcje, widzimy, że Pajączek i jego przyjaciele odwiedzą m.in. Wenecję, Rzym, Londyn, Pragę, Berlin, szwajcarskie Alpy oraz oczywiście Nowy Jork:

spider-man-far-from-home-poster-1153868 Fot. foto: materiały prasowe

Opis fabuły Spider-Mana: Far From Home

Odpowiedzi na temat osi czasowej filmu nie znajdziemy również w oficjalnym opisie fabuły, który udostępnił polski dystrybutor "Spider-Mana: Far From Home":

Peter Parker powraca jako Spider-Man w nowym filmie „Spider-Man: Daleko od domu”. Nasz przyjaciel-superbohater z sąsiedztwa przyłącza się do swych najlepszych przyjaciół – Neda, MJ i reszty, by wspólnie wyruszyć na europejskie wakacje. A jednak plan porzucenia wcielenia Spider-Mana na kilka tygodni nie udaje się, kiedy Peter – z wielkimi oporami – decyduje się pomóc Nickowi Fury’emu odkryć sekret tajemniczych ataków, które pustoszą kontynent. W filmie zobaczymy m.in. Toma Hollanda, Samuela L. Jacksona, Zendayę, Cobie Smulders, Jona Favreau, JB Smoove’a. Ze specjalnym udziałem Marisy Tomei i Jake’a Gyllenhaala.

Wszystkiego dowiemy się na 100% dopiero po premierze "Spider-Mana: Far From Home", która odbędzie się 5 lipca 2019 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.