16.09.2019 11:17

"Spider-Man: Far From Home" pobił "Kapitan Marvel" i stał się 3. najbardziej dochodowym filmem 2019 roku

W sieci pojawiły się nowe zaktualizowane dane dotyczące przychodów "Spider-Mana: Far From Home" ze sprzedaży biletów do kin. Pajączek pobił "Kapitan Marvel" i stał się 3. najlepiej zarabiającym filmem 2019 roku.

Spider-Man
foto: kadr z filmu "Spider-Man: Far From Home"/Columbia Pictures

"Spider-Man: Far From Home" trafił do kin w lipcu 2019 roku i okazał się ogromnym sukcesem dla Marvel Cinematic Universe, stając się wakacyjnym hitem kinowym. Nie powinno to nikogo dziwić - w końcu zadebiutował dosłownie kilka miesięcy po szalenie popularnym "Avengers: Endgame". Ten stał się najlepiej zarabiającym filmem wszech czasów, a Spidey tylko skorzystał na tym fakcie. 

Spider-Man jest 3. najlepiej zarabiającym filmem 2019 roku

W sieci pojawiły się najnowsze dane z box-offisu (statystyki prowadzi serwis boxofficemojo.com), według których "Spider-Man" przekroczył wynik "Kapitan Marvel" o kilka tysięcy dolarów i obecnie to właśnie "Far From Home" jest 3. najlepiej zarabiającym filmem 2019 roku. Przed Pajączkiem wciąż znajduje się "Król Lew", jednak jego wynik jest na tyle duży, że jego "wicemistrzostwo" raczej nie jest zagrożone - remake klasyka z lat 90. przyniósł bowiem przychody rzędu 1,6 miliarda dolarów.

Spider-Man: Far From Home
Spider-Man: Far From Home
Przeczytaj także Szef Sony wypowiedział się o przyszłości Spider-Mana. Czy heros wróci do MCU?

Jest to prawie pół miliarda więcej, niż dochody "Spider-Mana: Far From Home" - ten zarobił dokładnie 1,128,276,196 dolarów, co jest wynikiem lepszym od "Kapitan Marvel" o niecałe 1,5 tysiąca dolarów (dokładnie 1,128,274,794 dolarów). Warto zaznaczyć, że "Far From Home" osiągnęło ten wynik tylko dzięki specjalnej, "rozszerzonej" wersji, która trafiła do kin pod koniec sierpnia 2019 roku i zawierała nową scenę walki. 

Pierwszą piątkę najlepiej zarabiających filmów 2019 roku zamykają kolejne produkcje od Disneya, czyli "Toy Story 4" (1,057 miliarda) oraz "Aladyn" (1,046 miliarda). Daleko w tyle jest natomiast spin-off "Szybkich i wściekłych" zatytułowany "Hobbs & Shaw" z wynikiem 740 milionów dolarów.

Zobacz także: Anthony Mackie miał wystąpić w "Spider-Manie: Far From Home". Nie zagrał przez Toma Hollanda

Tagi: News Captain Marvel Marvel Spider-Man: Far From Home