20.09.2019 13:29

"Spider-Man: Far From Home" - zobacz usunięte sceny z filmu Marvela

Z okazji premiery sprzedaży cyfrowej wersji filmu "Spider-Man: Far From Home" w sieci pojawiły się dwie usunięte sceny z produkcji Marvela. Jakie fragmenty nie trafiły do kin?

Spider-Man: Far From Home
foto: kadr z filmu Spider-Man: Far From Home

Film "Spider-Man: Far From Home" był kolejnym sukcesem komercyjnym produkcji na podstawie komiksów Marvela. Nic dziwnego, bo druga solowa przygoda Petera Parkera (Tom Holland) była podsumowaniem wydarzeń z "Avengers: Endgame" oraz zwieńczeniem Fazy Trzeciej Marvel Studios. Film jest już dostępny w sprzedaży w wersji cyfrowej, a niedługo trafi również na Blu-ray i DVD. Z tego powodu do sieci trafiło kilka z dodatków z domowej edycji "Spider-Man: Far From Home". Wśród nich nie zabrakło oczywiście usuniętych scen.

"Spider-Man: Far From Home" - usunięte sceny z filmu Marvela

W najnowszym filmie Marvela widzimy wydarzenia ukazane po pokonaniu Thanosa. Akcja rozgrywa się pięć lat po wydarzeniach z "Avengers: Infinity War" i Peter jest jedną z osób, która musi radzić sobie z odnalezieniem się w rzeczywistości, z której na pół dekady zniknęła połowa populacji istot żywych. "Spider-Man: Far From Home", jak wskazuje tytuł, dzieje się poza tradycyjną dla nastoletniego herosa scenerią, czyli Nowym Jorkiem. Spidey wraz ze swoją klasa wyrusza na wycieczkę po Europie, gdzie czekają go nowe, niebezpieczne przygody.

W pierwszej usuniętej scenie Peter wykorzystuje technologię Tony'ego Starka, żeby załatwić sobie szybszą możliwość odebrania paszportu.

Cybernetyczny pająk pomaga swojemu właścicielowi oszukać biurokrację i pominąć kolejkę po dokument.

Kadr
Kadr
Przeczytaj także "Iron Man" - zobacz nigdy nieopublikowaną scenę po napisach z 1. części filmu Marvela

Druga niewykorzystana scena rozgrywa się na włoskim lotnisku. Uczestnicy wycieczki po kolei podchodzą do okienka w celu kontroli granicznej. Fragment zasługuje na uwagę, ponieważ Peter z MCU po raz pierwszy wypowiada imię swojego nieżyjącego wujka, który w komiksowym świecie jest dla niego bardzo ważną osobą.

Ben kryje się w drugim imieniu Spider-Mana, które prawdopodobnie dostał na cześć nieobecnego męża cioci May. Do tej pory wątek wujka był przez twórców z Mavel Studios celowo pomijany. Tym razem też jest tylko smaczkiem dla wtajemniczonych.

Spider-Man: Far From Home
Spider-Man: Far From Home
Przeczytaj także Wujek Ben, Hydro-Man i wieża Avengers, czyli wszystko, co przegapiliście w zwiastunie filmu "Spider-Man: Far From Home"

Trzecia scena dzieje się już na pokładzie samolotu wracającego do USA. Na pewno przypadnie do gustu widzom, którzy kibicowali związkowi M.J. i Petera. 

W tym uroczym fragmencie widzimy, jak para zasnęła, opierając o siebie swoje głowy.

Spider-Man: Far From home
Spider-Man: Far From home
Przeczytaj także Tom Holland wytknął rażący błąd w filmie "Spider-Man: Far From Home"

W ostatniej scenie widzimy, jak May odbiera Petera z lotniska. Chłopak zakłada okulary należące do Iron Mana i pyta jak w nich wygląda. Kobieta odpowiada, że nowy styl jej wychowanka jest dość oczywisty.

Ciotka, nie chcąc psuć Peterowi humoru, mówi mu na pocieszenie, że kiedyś do nich dorośnie. Doskonale wie, jak ważną osobą dla Spider-Mana był Tony Stark, którego młody heros chce w przyszłości godnie zastąpić.

Spider-Man: Far From Home
Spider-Man: Far From Home
Przeczytaj także Fan Marvela pokazał, jak zrobić działające okulary Tony'ego Starka [WIDEO]

"Spider-Man: Far From Home" na Blu-ray i DVD - kiedy premiera?

Film Jona Wattsa trafił już do sprzedaży cyfrowej. Na tradycyjne wydanie domowe fani pajęczaka będą musieli poczekać do 1 października 2019 roku. "Spider-Man: Far From Home" zostanie wzbogacony o dodatkowe i niewykorzystane materiały. Kilka z nich udostępniono w sieci.

Spider-Man: Far From Home
Spider-Man: Far From Home
Przeczytaj także Szef Sony wypowiedział się o przyszłości Spider-Mana. Czy heros wróci do MCU?

Są to między innymi wpadki z planu i zabawny zwiastun, odnoszący się do jednego z żartów zawartych w filmie.

Na razie nie wiadomo, kiedy DVD i Blu-ray trafi na polski rynek. Prawdopodobnie w okolicach świąt Bożego Narodzenia.

What If? #3, 31 i #46
What If? #3, 31 i #46
Przeczytaj także Co by było, gdyby wujek Ben przeżył? Powstaje serial animowany na podstawie serii komiksowej "What If?"

Zobacz też: Koniec Spider-Mana w MCU: Fani wiedzą, jak Disney powinien strollować Sony

Tagi: News Spider-Man Marvel Spider-Man: Far From Home