"Spider-Man: Far from Home" - powstała prawdziwa strona Daily Bugle

30.09.2019 13:47
"Spider-Man: Far from Home" - powstała prawdziwa strona Daily Bugle Fot. Sony Pictures Entertainment/YouTube

W filmie "Spider-Man: Far from Home" gościnnie wystąpił J.K. Simmons, który ponownie wcielił się w J.J. Jamesona - szefa Daily Bugle. W ramach promocji produkcji powołano do życia prawdziwą stronę internetową dziennika.

Filmy Marvel Studios słynął z wielu smaczków stworzonych specjalnie dla wiernych fanów kolejnych tytułów. "Spider-Man: Far From Home" nie jest w tej kwestii wyjątkiem. Jednym z najpopularniejszych Easter eggów był gościnny występ J.K. Simmonsa, w którego ponownie wcielił się J.Jonah Jamesona. Z powodu nadchodzącej premiery domowej edycji filmu, stworzono witrynę internetową Daily Bugle.

"Spider-Man: Far from Home" - powstała strona internetowa Daily Bugle

W jednej ze scen po napisach na widzów drugiej części przygód Petera Parkera czekała nie lada niespodzianka. Zanim Mysterio dokonał żywota, zdołał wysłać informację o tożsamości Spider-Mana mediom, a konkretnie portalowi DailyBugle.net. Newsa przekazał sam redaktor naczelny serwisu - J.Jonah Jameson. Postać pojawiła się w pierwszej serii filmów o Spider-Manie, gdzie również zagrał ją Simmons. Był to więc ukłon w stronę fanów trylogii Sama Raimiego.

W związku ze zbliżającą się datą premiery filmu "Spider-Man: Far From Home" na Blu-ray i DVD, uruchomiono stronę DailyBugle.net, na której zamieszczono artykuły, wpisy blogowe oraz youtube'owe wideo, w którym Jameson przekonuje, że Spidey jest zagrożeniem, a prawdziwym bohaterem był Mysterio.

Na portalu możemy znaleźć krótkie materiały prasowe, poświęcone wydarzeniom, które pojawiły się w filmie Jona Wattsa. Jest artykuł na temat poszukiwań Morrisa Bencha (komiksowy Hydro-Man), opis walki Spider-Mana z gangsterami, pytanie na temat tożsamości Night Monkeya, a nawet nawiązanie do popularnego w sieci szturmu na Strefę 51.

Przeczytaj także

Blog został natomiast poświęcony ofiarom pstryknięcia Thanosa, które opisują szok związany z nagłym pojawieniem się w rzeczywistości osadzonej 5 lat po wydarzeniach ukazanych w "Avengers: Infinity War". To oczywiście rozwinięcie żartu z "Far from Home", gdzie niejednokrotnie nawiązywano do tak zwanego Blipnięcia. Wszystko wskazuje na to, że fikcyjna strona będzie w przyszłości rozwijana.

Przeczytaj także

"Spider-Man: Far from Home" na Blu-ray i DVD - kiedy premiera?

Każdy fan komiksów Marvela doskonale zdaje sobie sprawę, że DailyBugle.net to oczywiste odniesienie do gazety Daily Bugle, w której Peter Parker przez lata pracował jako fotograf. Niejednokrotnie robił zdjęcia samemu sobie, dostając za to pieniądze i jednocześnie wodząc za nos krewkiego szefa. Nienawiść Jamesona do Spider-Mana również ma swoją genezę w komiksach. Dziennikarz niejednokrotnie toczył wojnę z herosem, nie tylko za pomocą gazety, ale również angażując do tego osoby o szemranej reputacji.

Przeczytaj także

Ten pomysłowy sposób promocji ma na celu zwrócenie uwagi na premierę domowej edycji "Spider-Man: Far from Home". Film jest już dostępny w wersji cyfrowej. Na sklepowe półki trafi 1 października 2019 roku. Nie wiadomo jeszcze, kiedy film będzie można kupić w Polsce.

Przeczytaj także

Zobacz też: "Spider-Man: Far From Home" - zobacz usunięte sceny z filmu Marvela

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.