„Spider-Man: Homecoming 2”: Jak Jake Gyllenhaal może prezentować się w roli Mysterio?

Natalia Hluzow
30.05.2018 11:43
„Spider-Man: Homecoming 2”: Jak Jake Gyllenhaal może prezentować się w roli Mysterio? Fot. kadr z wideo "MARVEL ORIGINS: Mysterio"

W nadchodzącym sequelu „Spider-Man: Homecoming” ma pojawić się Jake Gyllenhaal w roli kolejnego, klasycznego przeciwnika Spider-Mana. Jak będzie wyglądał jako Mysterio?

Twórcy serii „Spider-Man: Homecoming”, ku wielkiej radości fanów Marvela, konsekwentnie wprowadzają do filmowego świata superbohaterów klasycznych przeciwników Człowieka-Pająka. W pierwszej części był to Vulture kreowany przez Michaela Keatona, tym razem natomiast wybór padł na Mysterio, w którego ma wcielić się Jake Gyllenhaal.

Jake Gyllenhaal jako Mysterio – jak będzie wyglądał?

Odkąd świat obiegła informacja, że Jake Gyllenhaal ma wcielić się w klasycznego antagonistę Spider-Mana w kontynuacji filmu „Spider-Man: Homecoming”, fani zastanawiają się, jak będzie prezentował się w charakterystycznym kostiumie tajemniczego superzłoczyńcy. Odpowiedź na to pytanie postanowił zwizualizować internetowy artysta o pseudonimie spdrmnkyxxiii, który na swoim Instagramie umieścił grafikę przedstawiającą Jake’a Gyllenhaala jako Mysterio.

Grafik postarał się o niepokojący wygląd Gyllenhaala i poza klasycznym kostiumem, wyposażył go w hipnotyzujące, zimne oczy. Efekt możecie zobaczyć poniżej:

Mysterio to jeden z pierwszych przeciwników Spider-Mana, stworzony przez Stana Lee i Steve’a Ditko, który zadebiutował w 13. numerze „The Amazing Spider-Man” w 1964 roku. Na przestrzeni lat wielokrotnie zmieniał imię i tożsamość, jednak w „Spider-Man: Homecoming 2” najprawdopodobniej pojawi się jako Quentin Beck, niespełniony aktor i – jak donoszą zagraniczne media – iluzjonista, który mieszka w Londynie. Spider-Man w sequelu ma bowiem opuścić swoje rodzinne Queens i przemierzać europejskie kraje. Pojawiły się nawet plotki, że Spidey odwiedzi także Polskę.

Amazing-Spider-Man-vol.-1-13 Fot. foto: okładka komiksu Amazing Spider-Man vol. 1 #13

Mówi się też, że Mysterio nie ma być jedynym złoczyńcą w sequelu „Homecoming” i że poza nim zobaczymy także Rhino i dr Octopusa. Póki co są to jednak tylko pogłoski. Z potwierdzonych informacji wynika natomiast, że Michael Keaton powróci w roli Vulture’a.

Premiera „Spider-Man: Homecoming 2” zapowiedziana została na lipiec 2019 roku. Film ma ukazywać wydarzenia sprzed „Avengers: Infnity War”.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.