27.05.2018 11:36

„Spider-Man: Homecoming”: Scenarzyści „Infinity War” o tym, jak Marvel Studios poradzi sobie z sequelem

Christopher Markus i Stephen McFeely ustosunkowali się do przyszłości Spider-Mana w kolejnym solowym filmie superbohatera oraz opowiedzieli o tym, co najbardziej przeszkadza w czerpaniu pełnej przyjemności z oglądania filmów MCU. UWAGA! Artykuł zawiera spoilery.

Spider-Man
foto: Everett Collection/EAST NEWS

Pierwsze informacje dotyczące kontynuacji solowego filmu Spider-Mana zaczęły pojawiać się w sieci jeszcze przed premierą „Avengers: Infinity War”. Dziś wiemy już, że w sequelu prawdopodobnie pojawi się Spider-Woman, Jake Gyllenhaal ma zagrać Mysterio, przeciwnika Spider-Mana, zdjęcia do filmu mają rozpocząć się jeszcze w 2018 roku, a następnie przenosić się do różnych miejsc na całym świecie (jak wynika z najświeższych plotek - Człowiek-Pająk odwiedzi nawet Polskę). Wszystko to brzmi naprawdę zachęcająco i sprawia, że fani młodocianego Petera Parkera nie mogą doczekać się kolejnego filmu opowiadającego o jego przygodach. Jest tylko jeden problem. W filmowym uniwersum Marvela, do którego należy zarówno film „Avengers: Infinity War”, jak i „Spider-Man: Homecoming 2”, Spidey jest aktualnie martwy.

Peter Parker

Scenarzyści „Avengers: Infinity War” o przyszłości Spider-Mana i czerpaniu przyjemności z filmów MCU

Scenarzyści 3. części „Avengers” w wywiadzie dla magazynu Collider zostali zapytani o to, jak będzie wyglądał wobec tego marketing sequela „Spider-Man: Homecoming”, skoro oni uśmiercili głównego bohatera. Christopher Markus zaczął od żartobliwego stwierdzenia:

"

Słuchaj, ciotka May płacząca przez 2 godziny - to mogłoby być świetne. "

McFeely skupił się natomiast na tym, jak kwestia marketingu „Spider-Man: Homecoming 2” czy innych sequeli wpływa na odbiór „Infinity War”. Jak powiedział:

"

To dobre pytanie, ale jeszcze ważniejsze dotyczy oczekiwań widzów i tego, czy gdy wiesz zbyt wiele o tym, jak działa Hollywood i rzeczy takie jak plan premier kinowych, to czy nie odbiera ci to przyjemności z oglądania filmu? "

Niestety, w epoce globalnej wioski, od początku największym problemem epickiego i bardzo emocjonalnego filmu, jakim jest 3. część „Avengers”, nie był złowrogi tytan Thanos, lecz dostęp do informacji o kolejnych filmach franczyzy. Dlatego też, choć śmierci superbohareów w „Avengers: Infinity War” były przygotowane tak, by ściskać gardła i łapać za serca, większość fanów w tej samej sekundzie, kiedy znikał Black Panther, Doctor Strange czy właśnie Spider-Man, wiedziała już, że powrócą w sequelach swoich solowych filmów.

Scenarzyści „Infinity War” twierdzą jednak, że plany Marvel Studios na kolejne lata nie są ważne, kiedy ktoś zaangażuje się emocjonalnie w film. Jak powiedział Markus:

"

Jeśli są ludzie, którzy płaczą i powstają artykuły, jak pocieszyć swoje dzieci po zakończeniu [„Infinity War”], to tak naprawdę nie ma znaczenia, co wiesz. "

McFeely poparł go, dodając, że budując emocje w danym filmie, nie mogą kierować się potencjalnym marketingiem pozostałych:

"

Nie możemy robić filmów dla ludzi, którzy czytają Variety, wiesz o co chodzi... "

Problem jest jednak taki, że to nie czytelnicy Variety, lecz najbardziej wierni fani MCU wiedzą najwięcej na temat przyszłości franczyzy. McFeely ma więc dla nich bardzo konkretną poradę:

"

Trzymajcie się z dala od internetu przez rok. "

Choć skorzystanie z tej rady byłoby niezmiernie trudne, to tak naprawdę jedyny sposób, by dać się w pełni zaskoczyć filmowi „Avengers 4” i kolejnym produkcjom MCU. 

„Spider-Man: Homecoming 2” opowie o wydarzeniach sprzed „Infinity War”?

Pojawiają się oczywiście plotki, że Spider-Man powróci dlatego, że akcja „Spider-Man: Homecoming 2” będzie toczyć się przed wydarzeniami z „Infinity War”. Jednak czy to tylko sposób na podtrzymanie grobowej atmosfery po zakończeniu „Avengers 3”, czy wprowadzenie do kolejnej odsłony „Avengers”, w której superherosi zmienią przeszłość... Przekonamy się w 2019 roku. Najmniej prawdopodobne jest jednak to, że planowane sequele solowych filmów superbohaterów będą opowiadać o tym, jakie przygody miał Spider-Man, Black Panther czy Doctor Strange, zanim zginęli w „Infinity War”.

Film „Avengers: Infinity War” miał swoją premierę 25 kwietnia 2018 roku. „Avengers 4” zadebiutuje na ekranach 3 maja 2019. „Spider-Man: Homecoming 2” ma trafić do kin w lipcu 2019.

Natalia Hluzow
Tagi: Spider-Man Marvel Avengers: Infinity War