"Spider-Man: No Way Home" to najlepszy film Marvela? Przegląd ocen i recenzji produkcji

15.12.2021 10:48
"Spider-Man: No Way Home" to najlepszy film Marvela? Przegląd ocen i recenzji produkcji Fot. materiały prasowe/Sony Pictures

Już w piątek 17 grudnia 2021 roku zadebiutuje film "Spider-Man: No Way Home", więc w sieci pojawiły się pierwsze recenzje nowej produkcji Marvel Studios. Te nie szczędzą pochwał w kierunku dzieła Jona Wattsa.

Spider-Man: No Way Home - czy warto obejrzeć film?

Niedługo w kinach pojawi się film "Spider-Man: No Way Home", który może być jedną z ważniejszych produkcji w historii Marvela, wprowadzając oficjalnie skakanie po różnych uniwersach i alternatywnych wymiarach do świata Marvel Cinematic Universe.

Polecamy

Już teraz wiemy, że w produkcji powrócą złoczyńcy znani z poprzednich filmów o Spider-Manie (mowa o Lizardzie, Sandmanie, doktorze Oktopusie, Electro i Zielonym Goblinie), a plotki o powrocie Tobeya Maguaire'a i Andrew Garfielda są praktycznie potwierdzone. Jednak nawet natłok tych postaci nie pozwala widzom zapomnieć, że ta produkcja opowiada nam o Peterze Parkerze.

Tak przynajmniej możemy wyczytać z pierwszych recenzji "Spider-Mana: No Way Home". Ten spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem i obecnie może się pochwalić wynikiem 97% na Rotten Tomatoes na podstawie 90 recenzji. Ze słów dziennikarzy wynika, że "No Way Home" może być zastrzykiem adrenaliny, którego kina potrzebowały od rozpoczęcia pandemii, a sam film ma być "emocjonalnym rollercoasterem, celebrującym 20 lat Pajączka na srebrnych ekranach". 

Inni zauważają, że to najbardziej "poważna" część przygód Petera Parkera w wersji Toma Hollanda. Ten ma stanąć po raz pierwszy przed prawdziwymi dylematami moralnymi, wciąż boryka się ze śmiercią Mysterio, a także wychodzi z cienia Iron Mana, dorastając do roli lidera herosów. 

Polecamy

Chociaż wiele osób zauważa, że film jest "festiwalem easter-eggów i smaczków dla fanów", to ma jednak na tyle serca i oryginalnych pomysłów, że te są na szczęście jedynie dopełnieniem produkcji, a nie daniem głównym (chociaż 3 negatywne recenzje "No Way Home" opowiadają właśnie o tym, że produkcja jest "zbiorem najlepszych hitów o Spider-Manie").

Produkcja "Spider-Man: No Way Home" ma zadebiutować już 17 grudnia 2021 roku. Reżyserem filmu jest Jon Watts, a w rolach głównych wystąpią Tom Holland, Zendaya, Jacob Batalon, Benedict Cumberbatch, Jamie Foxx, Marisa Tomei, J.B. Smoove, Tony Revolori, Angourie Rice, Hannibal Buress i Alfred Molina. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.