Spider-Man mógł mieć inny strój w nowym filmie
Kamil Dachnij
19.07.2017 10:24
Spider-Man mógł mieć inny strój w nowym filmie Fot. kadr z filmu

Reboot przygód Człowieka Pająka zebrał bardzo dobre recenzje i osiągnął przyzwoity wynik finansowy. Niewiele brakowało, a bohater paradowałby w zupełnie odmiennym wdzianku. 

Choć minęło już trochę czasu od premiery „Spider-Man: Homecoming” (w Polsce 14.07.2017), to fani nie przestają analizować każdego kadru filmu. Wielu chwaliło obraz Jona Wattsa m.in. za ukazanie Petera Parkera takim, jakim jest w komiksach oraz za ciekawe podejście do postaci cioci May. Jednym z najbardziej klasycznych elementów produkcji był strój Spider-Mana, który bohater otrzymał od Tony’ego Starka. Jednak jak to często bywa z filmami, planów na to, jak miałaby wyglądać ikona Marvela było wiele. Jednym z nich był szkic koncepcyjny Ryana Meinerdinga.

Artysta przy swoim pomyśle inspirował się komiksem „The Superior Spider-Man”, który należy do najdziwniejszych serii w bogatej historii Człowieka Pająka. Jego wieloletni wróg Otto Octavius przejmuje jego ciało, a samemu Parkerowi pozwala umrzeć w swoim. Octavius stara się zostać jeszcze lepszym Spider-Manem, ale w ciele Parkera pozostały jego wspomnienia, co wywołuje w Octaviusie sprzeczne emocje. Nie da się ukryć, że byłoby to dość osobliwe rozwiązanie, gdyby Tom Holland skakał po mieście w tym kostiumie, ale na pewno wyglądałby w nim świetnie.

Decyzja, jaką podjęli Marvel oraz Sony Pictures odnośnie wizerunku Spider-Mana ostatecznie okazała się dobrą, bo nie dość, że film wygrał sobie krytyków (92% na Rotten Tomatoes robi wrażenie), to zarobił do tej pory imponujące 473 miliony dolarów. Jak już wcześniej informowaliśmy, 2. z kolei reboot przygód Petera Parkera stanie się trylogią. Zanim jednak 2. część „Spider-Man: Homecoming” trafi do kin w 2019 roku, zobaczymy go wcześniej w „Avengers: Infinity War”, którego premiera odbędzie się 26 kwietnia 2018 roku

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.