19.07.2017 10:24

Spider-Man mógł mieć inny strój w nowym filmie

Reboot przygód Człowieka Pająka zebrał bardzo dobre recenzje i osiągnął przyzwoity wynik finansowy. Niewiele brakowało, a bohater paradowałby w zupełnie odmiennym wdzianku. 

Spider-Man mógł mieć inny strój w nowym filmie
foto: kadr z filmu

Choć minęło już trochę czasu od premiery „Spider-Man: Homecoming” (w Polsce 14.07.2017), to fani nie przestają analizować każdego kadru filmu. Wielu chwaliło obraz Jona Wattsa m.in. za ukazanie Petera Parkera takim, jakim jest w komiksach oraz za ciekawe podejście do postaci cioci May. Jednym z najbardziej klasycznych elementów produkcji był strój Spider-Mana, który bohater otrzymał od Tony’ego Starka. Jednak jak to często bywa z filmami, planów na to, jak miałaby wyglądać ikona Marvela było wiele. Jednym z nich był szkic koncepcyjny Ryana Meinerdinga.

Artysta przy swoim pomyśle inspirował się komiksem „The Superior Spider-Man”, który należy do najdziwniejszych serii w bogatej historii Człowieka Pająka. Jego wieloletni wróg Otto Octavius przejmuje jego ciało, a samemu Parkerowi pozwala umrzeć w swoim. Octavius stara się zostać jeszcze lepszym Spider-Manem, ale w ciele Parkera pozostały jego wspomnienia, co wywołuje w Octaviusie sprzeczne emocje. Nie da się ukryć, że byłoby to dość osobliwe rozwiązanie, gdyby Tom Holland skakał po mieście w tym kostiumie, ale na pewno wyglądałby w nim świetnie.

Decyzja, jaką podjęli Marvel oraz Sony Pictures odnośnie wizerunku Spider-Mana ostatecznie okazała się dobrą, bo nie dość, że film wygrał sobie krytyków (92% na Rotten Tomatoes robi wrażenie), to zarobił do tej pory imponujące 473 miliony dolarów. Jak już wcześniej informowaliśmy, 2. z kolei reboot przygód Petera Parkera stanie się trylogią. Zanim jednak 2. część „Spider-Man: Homecoming” trafi do kin w 2019 roku, zobaczymy go wcześniej w „Avengers: Infinity War”, którego premiera odbędzie się 26 kwietnia 2018 roku

Myślicie, że w tym stroju Spider-Man wyglądałby lepiej?

Kamil Dachnij
Tagi: News Spider-Man