Spider-Man psychopatą w fanowskim zwiastunie

Kamil Dachnij
08.05.2017 12:03
Spider-Man psychopatą w fanowskim zwiastunie Fot. Kadr z video

„Spider-Man” Sama Raimiego z 2002 roku to niemal same początki wysokobudżetowego kina superbohaterskiego. Zobacz jak sprawdza się w innej konwencji. 

Sam Raimi, reżyser pierwszych trzech filmów z Człowiekiem-Pająkiem, w latach 80. i 90. znany był przede wszystkim jako twórca horrorów. Trylogia „Martwe zło” od dawna zaliczana jest do najbardziej kultowych pozycji w historii kina grozy, a jego nazwisko zasłużenie wymienia się wśród innych ikon gatunku: Johna Carpentera, Wesa Cravena czy George’a Romero. YouTube'owski kanał Depth of Frame postanowił pójść tą ścieżką i przerobił „Spider-Mana” z 2002 roku w zaskakujący psychologiczny horror. Zobacz trailer:

W tej wersji już sama muzyka podkreśla niepokojący nastrój, zaś rola Tobeya Maguire’a nabiera nowego wymiaru, ukazująca Petera Parkera jako pierwszorzędnego stalkera. Dzięki sprytnemu montażowi widzimy jak Parker śledzi Mary Jane Watson (Kirsten Dunst), robi jej zdjęcia i nęka telefonami. Kto by się spodziewał, że superbohater Marvela skrywa tak mroczne oblicze. 

Jeżeli jednak lubicie Spider-Mana w lżejszym wydaniu, to przypominamy, że najnowsza odsłona jego przygód pt. „Spider-Man: Homecoming” z Tomem Hollandem w roli głównej trafi do naszych kin 14 lipca 2017 roku. Film będzie opowiadać o zmaganiach superbohatera nie tylko z nowym złoczyńcą Vulturem (Michael Keaton), ale także z rolą obrońcy miasta i bycia członkiem Avengersów. Jest to drugi z kolei reboot związany ze Spider-Manem. Wcześniej mieliśmy okazję oglądać poczynania Andrew Garfielda, który zawiesił swój kostium po dwóch filmach. 

 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.