Spider-Man ujawnił się w zwiastunie „Kapitana Ameryki: wojny bohaterów”

Robert Skowronski
11.03.2016 10:29
Spider-Man ujawnił się w zwiastunie „Kapitana Ameryki: wojny bohaterów” Fot. kadr z wideo

Otrzymaliśmy ostateczny zwiastun filmu „Kapitan Ameryka: wojna bohaterów”, w którym po raz pierwszy możemy spojrzeć na Toma Hollanda w roli Spider-Mana.

Dzieło w reżyserii Anthony'ego i Joe Russo trafi na nasze ekrany 6 maja 2016 roku. Twórcy zapowiedzieli, że obraz zmieni oblicze kinowego uniwersum Marvela.

Akcja filmu rozgrywać ma się po wydarzeniach z „Avengers: Czas Ultrona”. Steve Rogers dowodzi nowej drużynie Avengers stojącej na straży bezpieczeństwa ludzkości. Politycy wystosowują wobec superbohaterów specjalną ustawę, która wymaga od nich bycia zarejestrowanymi, zaś ich poczynania mają być kontrolowane przez rząd. To doprowadza do podziału w grupie na dwa obozy - część stanie po stronie Kapitana, reszta po stronie Tony'ego Starka.

Obóz Iron Mana zasili m.in. Spider-Man, w którego wcieli się 19-letni aktor. Jego też widzimy w końcowej sekwencji trailera „Kapitana Ameryki: wojny bohaterów”. Człowiek Pająk zmienił swój wizerunek, który nawiązuje do komiksów o jego przygodach rysowanych jeszcze przez Steve'a Ditko. O wyglądzie alter ego Petera Parkera nawiązującym do starych komiksów opowiedzieli bracia Russo:

Podeszliśmy do tej postaci w sposób osobisty. Wróciliśmy myślami do czasów, gdy byliśmy młodsi. Próbowaliśmy przypomnieć sobie, dlaczego wtedy ekscytowaliśmy się Spider-Manem. Jest on licealistą obarczonym supermocami i odpowiedzialnością. To go odróżnia od reszty herosów z uniwersum Marvela. Dlatego chcieliśmy obsadzić w tej roli kogoś w wieku zbliżonym do ucznia szkoły średniej. 

Zobaczcie starcie Kapitana Ameryki z Iron Manem oraz nowego Spider-Mana w zwiastunie dzieła braci Russo:

Oprócz Toma Hollanda w obsadzie filmu znalazły się też takie gwiazdy, jak: Chris Evans, Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Sebastian Stan, Anthony Mackie, Paul Bettany, Jeremy Renner, Don Cheadle, Elizabeth Olsen, Paul Rudd, Chadwick Boseman, Emily VanCamp, Daniel Brühl, Frank Grillo i William Hurt.

Ujawniono także to, że na ekranie pojawi się Gwyneth Paltrow w roli Pepper Potts, czyli ukochanej Tony'ego Starka. Z kolei Martin Freeman wcieli się w Everetta Rossa, który jest związany z Joint Counter Terrorist Centre. Brytyjczyk będzie przedstawicielem rządu, który ma kontrolować działania superbohaterów.

Nie jest jeszcze pewne czy na ekranie ujrzymy Hulka, którego grał do tej pory Mark Ruffalo. Aktor miał się dowiedzieć o swoim udziale w filmie od Roberta Downeya Jra. Twórcy jednak zaprzeczyli jakoby w filmie miał się pojawić zielony potwór.

Jak Wam się podoba zwiastun „Kapitana Ameryki: wojny bohaterów”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.