02.10.2019 10:35

"Spider-Man: Far From Home" - gwiazdor zdradził, jak wyglądała wycięta scena filmu

W filmie "Spider-Man: Far From Home" pojawiły się dwie szokujące sceny po napisach. Jacob Batalon opowiedział jak jedna z nich wyglądała na samym początku.

Spider-Man: Far From Home
foto: kadr z filmu Spider-Man: Far From Home

Najnowsza solowa produkcja o Spider-Manie posiada wiele zaskakujących zwrotów akcji. Co ciekawe najważniejsze pojawiają się na samym końcu - w scenach po napisach. Okazuje się, że pierwsza z nich miała wyglądać początkowo trochę inaczej. Odtwórca Neda - Jacob Batalon zdradził, jak wyglądał wycięty fragment filmu.

"Spider-Man: Far From Home" - jak miała wyglądać scena po napisach?

Fakt, że widzowie filmów Marvel Studios zostają na sali kinowej do końca napisów, jest od wielu lat niepisaną tradycją. Twórcy prawie zawsze umieszczają nawet do kilku scen po napisach. W filmie "Spider-Man: Far From Home" są aż dwa takie momenty. W jednym okazuje się, że Nick Fury w rzeczywistości wykonuje kosmiczną misję na pokładzie statków Skrulli, a na Ziemi zastępował go stary zmiennokształtny druh Talos.

Dla fanów Spider-Mana o wiele bardziej szokująca była jednak pierwsza scena. Nie tylko dlatego, że po latach do roli J.Jonah Jamesona powrócił J.K. Simmons, ale przede wszystkim z powodu intrygi Mysterio.

Sony Pictures Entertainment/YouTube
Sony Pictures Entertainment/YouTube
Przeczytaj także "Spider-Man: Far from Home" - powstała prawdziwa strona Daily Bugle

Złoczyńca wyjawił całemu światu tożsamość herosa i przedstawił go jako przestępcę.

Początkowo widzowie mieli zobaczyć reakcję na tę informację Neda Leedsa - najlepszego przyjaciela Petera Parkera. Jacob Batalon w rozmowie ze Screen Rant zdradził, jak wyglądał niewykorzystany materiał.

"

Nagraliśmy reakcję na tę scenę. Pamiętam, że krzyczałem jako Ned. Po prostu darłem się i wydawałem odgłosy zaszokowania, jak ciężkie oddychanie i płacz. "

Biorąc pod uwagę wygląd sceny po napisach, trudno sobie wyobrazić, gdzie twórcy mieliby wcisnąć reakcję Neda na szokujące wieści, więc usunięcie tego fragmentu było dobrą decyzją. Tym bardziej że dzięki niej, widzowie mogli przeżywać punkt zwrotny w karierze superbohatera wraz z Petrem.

Spider-Man: Far From Home
Spider-Man: Far From Home
Przeczytaj także "Spider-Man: Far From Home" - czy Mysterio naprawdę nie żyje? Fani mają wątpliwości

"Spider-Man: Far From Home" - kiedy premierana Blu-ray i DVD?

Niestety widzowie nie będą mieli okazji zobaczyć niewykorzystanego fragmentu filmu, ponieważ w dodatkach domowej edycji "Spider-Man: Far From Home" nie pojawiają się reakcje  Neda na rewelację Mysterio.

Spider-Man: Far From Home
Spider-Man: Far From Home
Przeczytaj także "Spider-Man: Far From Home" - zobacz usunięte sceny z filmu Marvela

Premiera tytułu na Blu-ray i DVD odbyła się 1 października 2019 roku. Film jest też dostępny w wersji cyfrowej. Na razie nie wiadomo, kiedy zwieńczenie Fazy Trzeciej MCU trafi do sprzedaży w Polsce, ale prawdopodobnie będzie to miało miejsce jeszcze w roku 2019.

kadr z filmu Spider-Man: Far From Home
kadr z filmu Spider-Man: Far From Home
Przeczytaj także Spider-Man w MCU: jaka przyszłość czeka filmowego herosa po 3. części filmu?

Zobacz też: Spider-Man wrócił do MCU. Ale tylko na chwilę

Tagi: News Spider-Man Marvel Spider-Man: Far From Home