15.11.2019 11:27

Spike Lee zrobi hip-hopową wersję "Romea i Julii"

Już niedługo zobaczymy nową wersję dramatu Szekspira "Romeo i Julia". Spike Lee wyreżyseruje film "Prince of Cats" na podstawie słynnej powieści graficznej.

Everett Collection/East News
foto: Everett Collection/East News

Klasyka jest zawsze w modzie. Z tego powodu powstała niezliczona ilość wersji "Romeo i Julii" autorstwa Williama Szekspira. Niedługo zobaczymy zupełnie nową hip-hopową odsłonę opowieści o tracznej miłości przedstawicieli dwóch zwaśnionych rodów. Reżyserią adaptacji komiksu "Prince of Cats" zajmie się Spike Lee.

"Prince of Cats" - Spike Lee stworzy hip-hopową wersję "Romea i Julii"

W 2012 roku wyszła powieść graficzna "Prince of Cats" autorstwa Rona Wimberly'ego. Historia skupia się na Tybalcie i została osadzona w Nowym Jorku lat 80. XX wieku. W 2018 roku wytwórnia Legendary Entertainment nabyła prawa do adaptacji komiksu. Jak podaje Deadline, Spike Lee został zaangażowany do produkcji jako reżyser oraz scenarzysta filmu. W pisaniu skryptu pomogą mu sam Wimberly oraz Selwyn Seyfu Hinds.

Spike Lee i Liam Neeson
Spike Lee i Liam Neeson
Przeczytaj także Spike Lee nie chce już pracować z Liamem Neesonem. Czy decyzja zapadła po niedoszłym samosądzie na czarnoskórym mężczyźnie?

Podobnie jak w papierowym oryginale, fabuła rozegra się w bardziej współczesnych realiach i zostanie ukazana z perspektywy kuzyna Julii. Tybalt i jego bracia z rodu Capulettich są mieszkańcami Brooklynu, gdzie prowadzą nielegalne walki na broń białą, między innymi katany. Ich rywalami są członkowie rodziny Montekich. Szekspirowska opowieść o miłości zostanie wzbogacona o elementy kultury hip-hopu - DJ-owanie, rap, breakdance oraz grafficiarstwo.

Raperzy samplują Slipknota
Raperzy samplują Slipknota
Przeczytaj także Hip-hopowy zespół sampluje utwór Slipknota "Tattered & Torn" [WIDEO]

Hinds napisał podwaliny scenariusza w oparciu o komiks wydawnictwa Vertigo. Jest też w głównej mierze odpowiedzialny za wątki hip-hopowe. Od lat jest związany z tą kulturą. jako redaktor naczelny magazynu "The Source". Początkowo w głównej roli miał wystąpić znany z serialu "Atlanta" i horroru "Uciekaj!" Lakeith Stanfield. Aktor jednak nie jest już związany z produkcją "Prince of Cats".

Blackkklansman Prince
Blackkklansman Prince
Przeczytaj także „BlacKkKlansman”: Jak Spike Lee zdobył niepublikowany utwór Prince'a do swojego filmu?

"Prince of Cats" - kiedy premiera?

Wybór Spike'a Lee nie jest przypadkowy. Twórca głośnego filmu "BlacKkKlansman" niejednokrotnie wykorzystywał Brooklyn jako bohatera swojej twórczości. Wystarczy, chociażby wymienić takie tytuły, jak "She’s Gotta Have It", "Rób, co należy", "Malaria", "Crooklyn", "Ślepy zaułek", "Gra o honor" czy "Red Hook Summer". Na razie nie wiadomo, kiedy "Prince of Cats" trafi na ekrany kin, ani kto wcieli się w głównych bohaterów.

Little Italy
Little Italy
Przeczytaj także Romeo i Julia w świecie pizzy?! Film „Little Italy” przenosi dzieło Shakespeare’a w niezbadane rejony [ZWIASTUN]

Zobacz też: "Czarne Bractwo. BlacKkKlansman", reż. Spike Lee [RECENZJA]

Tagi: News Spike Lee Komiks