04.06.2018 14:19

Spin-off Spider-Mana o Black Cat i Silver Sable jednak nie powstanie?

Według informacji podanych przez Exhibitor Relations, Sony postanowiło na czas nieokreślony odłożyć produkcję filmu o przeciwniczkach/pomocniczkach (zależnie od historii) pajączka.

Black Cat
foto: materiały prasowe

Początkowo film o Silver Sable i Black Cat miał się ukazać w lutym 2019 roku. Okazuje się jednak, że na razie Sony nie ma w planach rozpoczęcia prac nad produkcją o postaciach z komiksów Marvela. Takie informacje podał portal Exhibitor Relations, które określiło, że obecnie spin-off jest w „najgorszej możliwej pozycji”, czyli jest filmem bez daty premiery.

Wydaje się jednak, że produkcja o Black Cat i Silver Sable powstanie. Nad scenariuszem obecnie pracują Geneva Robertson-Dworet oraz Lindsey Beer, które są odpowiedzialne za skrypt do nadchodzącej „Kapitan Marvel”. Reżyserią ma się zająć natomiast Gina Prince-Bythewood, która była odpowiedzialna za pierwszą wersję scenariusza, a teraz zajmie się również „wygładzeniem” tego, co przygotują Dworet i Beer.

Co dalej ze spin-offami Spider-Mana?

Wiemy na pewno, że Sony jest zajęte również innymi produkcjami o postaciach ze świata Spider-Mana - w październiku 2018 roku w kinach pojawi się pierwsza z nich, czyli „Venom”, w którym w tytułowej roli wystąpi Tom Hardy. Natomiast pod koniec maja 2018 roku dowiedzieliśmy się, że powstanie również film o Michaelu Morbiusie, czyli 2. najpopularniejszym wampirze z uniwersum Marvela. Pierwszy jest oczywiście Blade. 

Na razie losy spin-offów Spider-Mana są właściwie nieznane. Oprócz oczywiście „Venoma”, który pojawi się w kinach 4 października 2018 roku. Data premiery filmu o Black Cat i Silver Sable, tak jak wspomnieliśmy, jest na razie nieznana.

Przyszłość Spider-Mana

Black Cat, czyli Felicia Hardy, prawdopodobnie pojawi się jako jedna z pobocznych postaci w nadchodzącej grze o pajączku, czyli przeznaczonym na Playstation 4 „Spider-Manie”. Produkcja studia Insomniac trafi do sprzedaży już 7 września 2018 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: News Spider-Man