03.06.2019 16:18

Spin-off "Stranger Things" zdradzi, co się działo z Max zanim trafiła do Hawkins

Już w lipcu 2019 roku do księgarń trafi książkowy spin-off serialu "Stranger Things". W powieści "Stranger Things: Runaway Max" poznamy losy jednej z głównych bohaterek hitu Netfliksa.

Sadie Sink (Stranger Things)
foto: kadr z serialu Stranger Things

W 2. sezonie serialu "Stranger Things" pojawiło się kilka nowych postaci. Jedną z nich jest Max Mayfield - tajemnicza dziewczyna, która rozgromiła głównych bohaterów w grze Dig Dug. Grana przez Sadie Sink postać szybko dołączyła do paczki dzieciaków z Hawkins i wraz z nimi przeżywała niebezpieczne przygody związane z mroczną Drugą Stroną. Niestety "Stranger Things" ma ograniczoną ilość odcinków i chociaż Max odegrała ważną rolę, poświęcono jej niewiele czasu. Fani rudej nastolatki mogą jednak odetchnąć spokojnie. Już niedługo do sprzedaży trafi powieść "Stranger Things: Runaway Max", w której poznamy, co działo się z dziewczyną, zanim zaprzyjaźniła się z Mike'em, Eleven, Lucasem, Dustinem i Willem.

"Stranger Things: Runaway Max" - o czym jest spin-off serialu?

Powieść autorstwa Brenny Yovanoff zostanie wydana w Polsce nakładem wydawnictwa Feeria Young. Jak prezentuje się fabuła książki "Stranger Things: Runaway Max"?

"

Nie przegap porywającej powieści na podstawie kultowego serialu Netflix "Stranger Things: Runaway Max! Oto nieznana do tej pory historia Max Mayfield, przyjaciółki głównych bohaterów (a w szczególności Lucasa), mistrzyni deskorolki i Dig Duga, przed jej przyjazdem do Hawkins. "

Stranger Things: Runaway Max

O przeszłości Max z samego serialu wiadomo nie wiele. W 1984 roku wyjechała z Kalifornii do Hawkins w Indianie. Do tajemniczego miasteczka przeprowadziła się z matką, jej nowym ojczymem i przybranym bratem - starszym o kilka lat zarozumiałym Billym Hargrove'em. Początek przyjaźni z głównymi bohaterami serialu nie należał do najmilszych, ale szybko Mad Max dołączyła do grupy, by pomóc rozwiązać kolejną zagadkę Hawkins. Rudowłosa nastolatka wzbudziła szczególne zainteresowanie Dustina i Lucasa. Finalnie wybrała Lucasa. Podczas tańca na zimowym balu doszło do pierwszego pocałunku pary. Co jednak Max robiła zanim trafiła do Indiany? O tym przekonamy się za kilka miesięcy. 

Stranger Things 3
Stranger Things 3
Przeczytaj także "Stranger Things" - Netflix pokazał kolejne zdjęcia z 3. sezonu serialu

"Stranger Things: Runaway Max" - kiedy premiera książki?

Książka trafi do sprzedaży już 17 lipca 2019 roku - kilka dni po premierze 3. sezonu "Stranger Things". Powieść będzie idealnym uzupełnieniem świata stworzonego przez braci Duffer i żaden fan serialu Netfliksa nie powinien przejść obok niej obojętnie. Premiera nowych odcinków hitu platformy odbędzie się 4 lipca 2019 roku. Wszystkie epizody trafią na Netfliksa tego samego dnia. 

Zobacz też: "Stranger Things": David Harbour zapowiada nieoczekiwany finał 3. sezonu serialu

Tagi: News Stranger Things Netflix