15.05.2019 11:12

Stan Lee otrzyma pomnik w Nowym Jorku? Fani stworzyli petycję

Stan Lee zaczepił się w branży komiksowej w latach 60. XX wieku. Spod jego ołówka wyszli najwięksi bohaterowie Marvela, a sam twórca zyskał rzeszę oddanych fanów, którzy nawet po jego śmierci, chcą podtrzymać o nim pamięć.

Pomnik Stana Lee w Nowym Jorku
fot: shutterstock.com

Stan Lee w 1961 roku powołał do życia Marvel Comics i tym samym zapoczątkował serię przygód o superbohaterach, którzy znani są na całym świecie. Gdyby nie on, nie mielibyśmy X-Manów, Avengersów i Spider-Mana. Lee rozpoczął swoją przygodę od bycia młodym asystentem w firmie, która zmieniła się w Dom Pomysłów i została mu powierzona. Producent przez pół wieku był twarzą Marvela i legendą dla miłośników komiksów.

Pomnik Stana Lee w Nowym Jorku - petycja fanów

 

Po śmierci Stana Lee, w listopadzie ubiegłego roku, powstała internetowa kampania, której celem jest postawienie producentowi pomnika w Nowym Jorku. Grupa oddanych fanów postanowiła upamiętnić swojego idola w mieście, w którym mieszkał do lat 80.. Później razem ze swoją żoną Joan przeprowadził się do Los Angeles. Jak na razie pod petycją znalazło się 40 tysięcy podpisów.

Pomysłodawca, David Gourlay, jest wielkim fanem twórcy. Mężczyzna przyznał, że w ten sposób chce wyrazić szacunek i radość z twórczości Stana, a pomnik wydaje mu się najlepszą formą oddania hołdu twórcy. Producent zmarł 12 listopada 2018 roku w klinice w Los Angeles. Stan Lee nigdy nie miał problemów zdrowotnych, ale w ubiegłym roku wylądował kilka razy w szpitalu. Mężczyzna był hospitalizowany z powodu problemów z sercem i z oddychaniem.

"Avengers: Endgame" trafił do kin 25 kwietnia 2019 roku i dalej go można obejrzeć w kinach, a "Spider-Man: Far From Home" będzie mieć swoją premierę dopiero 5 lipca 2019 roku.

Zobacz także: >>Stan Lee stworzył ostatniego superbohatera wraz ze swoją córką<<

Tagi: Avengers Stan Lee Marvel Marvel Comics