02.02.2018 10:19

Stan Lee trafił do szpitala z powodu kłopotów z sercem

Legenda Marvel Comics z powodów kłopotów z sercem trafiła do jednego ze szpitali w Los Angeles. 

Stan Lee trafił do szpitala z powodu kłopotów z sercem
foto: Splash/East News

Stan Lee trafił do szpitala po tym, jak zasłabł w swoim kalifornijskim domu. Jak podaje TMZ, karetka pogotowia zabrała twórcę Marvel Comics do szpitala Cedars-Sinai w środę wieczorem 31 stycznia 2018 roku czasu lokalnego. 95-latek miał kłopoty z oddychaniem, a lekarze wykryli u niego nieregularną pracę serca. 

Stan Lee - stan zdrowia twórcy

Lekarze zdołali zaradzić dolegliwościom Lee. Twórca pozostał w szpitalu na obserwacji, ale jest w stabilnym stanie. Rzecznik prasowy Lee zabrał głos w tej sprawie. 

"

Radzi sobie dobrze i czuje się lepiej. Zostanie tu na kilka dni, by zrobić potrzebne badania z powodu środków ostrożności.  "

Stan Lee przez większość życia nie miał problemów zdrowotnych. Jednak w roku 2017 odwołał dwa spotkania z fanami z powodu choroby. Nie przeszkodziło mu to jednak pod koniec tego samego roku wyjechać do Chin w interesach. Podczas pobytu zwiedził m.in. Wielki Mur Chiński.

Lee pojawił się też na pokazie przedpremierowym ostatniego filmu na podstawie komiksów Marvela  - „Black Panther”, który odbył się pod koniec stycznia 2018 roku.

Jeszcze w 2017 roku pojawiły się oskarżenia sugerujące, że twórca miał molestować seksualnie pielęgniarki, które się nim zajmowały. 

28 grudnia skończył 95 lat. Przez podeszły wiek od jakiegoś czasu widnieje na tak zwanej DeathList. Jest to ranking celebrytów i osób publicznych, których śmierć jest najbardziej prawdopodobna w trwającym roku. Stan Lee znalazł się na 16. miejscu. Na szczęście za kilka dni ojciec Marvela wyjdzie ze szpitala.

6 lipca 2017 roku zmarła Joan - żona Lee. Odeszła w wieku 95 lat z powodu problemami z sercem. Ich małżeństwo trwało 70 lat. Twórcy filmów Marvela również są świadomi ewentualnej śmierci Lee, więc zawczasu nagrano gościnne występy gwiazdora do zbliżających się produkcji opartych na komiksach Domu Pomysłu. 

Życzymy Stanowi Lee jak najszybszego wyjścia ze szpitala i powrotu do zdrowia! 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Stan Lee Marvel Marvel Comics