Kirk i Spock walczą z nazistami w fanowskim trailerze „Star Treka” Quentina Tarantino

Natalia Hluzow
24.01.2018 18:58
Kirk i Spock walczą z nazistami w fanowskim trailerze „Star Treka” Quentina Tarantino Fot. kadr z wideo

Informacja o tym, że Quentin Tarantino zrealizuje kolejnego „Star Treka” krąży w mediach od grudnia 2017. Fani postanowili więc stworzyć własny zwiastun tego nietypowego filmu.

Odkąd w sieci pojawiła się informacja, że Quentin Tarantino zamierza zrealizować film z serii „Star Trek” fani reżysera zachodzą w głowę, jakiż to fantastyczny plan skłonił go, by kończyć karierę filmem science-fiction. Film ma mieć kategorię R i scenariusz napisany według instrukcji mistrza postmodernistycznego kina. Wciąż jednak nie wiadomo, jakie postaci czy zdarzenia mają się w nim pojawić. Mówi się, że Tarantino jako fan starego kina może oprzeć swój film na jednym z epizodów z klasycznej serii Williamem Shatnerem i Leonardem Nimoyem. I choć jest to tylko plotka, twórcy kanału YouTube o nazwie Nerdist postanowili zobrazować połączenie oryginalnego „Star Treka” ze stylem Quentina Tarantino.

„Star Trek” Quentina Tarantino - fanowski zwiastun

Autorzy fanowskiego trailera kolejną odsłonę serii zatytułowali „Quentin Tarantino's Star Trek: Voyage to Vengance”, a więc „podróż w stronę zemsty”, co jest połączeniem typowo startrekowych tytułów i ulubionej tematyki reżysera. Do ujęć z oryginalnego serialu dołożyli znany ze zwiastunów Tarantino głos z offu („Pulp Fiction”, „Grindhouse”), odpowiednią muzykę i retro plansze rodem z kina eksploatacji, do którego często nawiązywał reżyser. Wszystko to zmontowali w charakterystyczny dla dzieł Tarantino sposób, z zastosowaniem transfokacji rodem z kina kung-fu i zatrzymanych kadrów. Całe zadanie ułatwił im fakt, że w jednym z odcinków z 1968 roku Kirk, Spock i reszta załogi byli przebrani za nazistów, co twórcom zwiastuna pozwoliło nawiązać do „Bękartów wojny” i stworzyć prawdziwą postmodernistyczną mieszankę w stylu Tarantino. Efekt jest piorunujący.

Twórcom z kanału Nerdist trzeba przyznać, że idealnie udało im się odtworzyć ulubioną estetykę Tarantino. Oczywiście poza retro lookiem samych ujęć, za który nie odpowiadają, gdyż jest oryginalnym efektem serialu z lat 60. 

Czy właśnie tak będzie wyglądał „Star Trek” w wersji Tarantino? Trudno powiedzieć. Znajomość jego twórczości pozwala sądzić, że bliżej będzie mu do takiej estetyki, niż to klimatu „Star Trek: Discovery”. Jednak czym ostatecznie zaskoczy nas reżyser i czy w ogóle zrealizuje „Star Treka”, dowiemy się dopiero za kilka lat. Wcześniej na ekrany trafi jego 9. film związany z sektą Mansona z Leonardo DiCaprio w roli głównej.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.